Štědrý kluk z hračkářství bratrů Svátků

Vánoční knížka Štědrý kluk z hračkářství bratrů Svátků, která vyšla v nakladatelství Albatros, nás zavede do prostředí jednoho kouzelného hračkářství a taky možná na začátek zvyku vánočního obdarovávání se dárky. Chlapec Mikuláš má 3 strýčky: Aloise, Johana a Antonína Svátkovy, kterým hračkářství patří a kterým každý den  v obchodě pomáhá.

Štědrý kluk

V hračkářství bylo neustále plno. Každé dítě se těšilo na nejnovější hračky od bratrů Svátků. Nikdo z nich však netušil, že se v koutě obchodu skrývá tajemná dílna.

Štědrý kluk

V dílně bratři Svátkovi vyráběli hračky. Ale nebyly to obyčejné hračky. Měly v sobě jiskřičku, díky níž si každá z nich našla přesně to dítě, pro které se nejlépe hodila.

Mikuláš si všiml, že u hračkářství postávají i děti, které nikdy nejdou dovnitř. Jednou večer se vydal v jejich stopách a zjistol, že tyto děti žijí osamoceně a že žádné hračky nemají.

Štědrý kluk

Mikuláš si umínil, že všem dětem ve městě přes noc doručí vánoční dárek – hračku z jejich hračkářství, aby žádné z nich nebylo smutné.

Štědrý kluk

Nakonec se mu to s pomocí strýčků a dětí z ulice podařilo a všichni se pustili do ještě většího plánu. Příští rok totiž mají v plánu dát hračku každému dítěti na světě.

Štědrý kluk

Knížka přináší milý příběh s dobrým koncem a velmi zajímavé ilustrace a je určena dětem od 3 let.

Doporučujeme.