Rybářské pohádky

Zuzana Pospíšilová je skvělá spisovatelka. Její texty jsou nápadité, čtivé, vtipné a lehce poučné. A takové jsou i RYBÁŘSKÉ POHÁDKY, které jí vyšly v Bambooku. Pojďte mrknout.

Rybářské pohádky

Knížka obsahuje 20 pohádek z rybářského prostředí. Vystupují v nich obyčejní lidé i pohádkové bytosti (čert, princezna, vodník, aj.).

Rybářské pohádky

Rybářské pohádky

Texty jsou delší, takže jsou vhodné pro děti, které už udrží delší dobu pozornost (zhruba od 4 let). Příběhy jsou doplněny o vtipné ilustrace.

Rybářské pohádky

Jedním z našich oblíbených příběhů je Proč má sumec vousy. Vypráví o sumci, který na dně rybníka neustále do něčeho narážel a často se o něco zranil, jelikož sumci mají špatný zrak. Vodník, který mu jeho zranění ošetřoval, nakonec vymyslel řešení. Namazal mu hlavu speciální mastí, díky které mu vyrostly vousy. Tyto vousy mu nahradily hmat a sumec se dokázal pod vodou orientovat i bez dobrého zraku. Nakonec vousy chtěli i ostatní. A od té doby je mají všichni sumci. 😉

Rybářské pohádky

Rybářské pohádky můžeme doporučit všem malým čtenářům, kteří se zajímají o rybaření a rádi poslouchají pohádkové příběhy. 🙂