Psí kusy s tátou

Co se týče čtení u nás doma, Martínek se naučil číst analyticko-syntetickou metodou. Markétka se terpve učí, ale je jí bližší genetická metoda. S třetí metodou Sfumato nemám zkušenost, ale věřím, že si také své příznivce najde. Osobně si myslím, že různým typům osobnosti vyhovují různé metody a že žádná z nich není ani horší ani lepší, jen více či méně odpovídá potřebám a způsobu myšlení daných jedinců. Dnes vám chci představit další z knížek, která pracuje s genetickou metodou. Vyšla v nakladatelství Portál a jmenuje se PSÍ KUSY S TÁTOU.

Psí kusy s tátou

Knížku vypráví psi kluk, který se se čtenáři dělí o různé zážitky ze svého psího života. Hlavně ty, které zažívá se svým psím tatínkem.

Psí kusy s tátou

Autorka postupuje od jednodušších příběhů s krátkými slovy a velkými písmeny k těm delším psaným menším písmem.

Psí kusy s tátou

Texty doplňují dětmi i dospělými oblíbené ilustrace Vendulky Hegerové. Pokud vím, pro pejsky má slabost a psí kluk a jeho tatínek se jí moc povedli. 🙂

Psí kusy s tátou

Knížka končí slavením Vánoc, a tak se skvěle hodí jako dárek pod vánoční stromeček.

Psí kusy s tátou

U tohoto typu knížek vždycky obdivuji autora. Vymyslet příběhy, které obsahují slova o určitém počtu slabik tak, aby příběhy byly čtivé a měly děj podle mě není nic jednoduchého. V této knížce se to povedlo.

Doporučujeme pro začínající čtenáře a jejich rodiče či pedagogy.