Písnička jako dárek

Zpěvník a CD s dětskými písněmi v dnešní době médií? Proč, když si můžeme cokoliv najít na internetu? Je to krok zpět do minulosti?

Možná ano. Ale tento krok zpět mně osobně dává smysl a hlavně se mi u nás doma velmi osvědčil.

Když jsme synovi začali pouštět dětské písničky, pouštěli jsme je na YouTube na mobilu nebo tabletu. Docela rychle jsem to ale přehodnotila, protože se z poslechu jedné písně brzy stalo 15 minutové sledování videí a následné přetahování se o mobil, když maminka chtěla sledování ukončit. Tyto situace asi zná většina rodičů. Já jsem na ně brzy přestala mít trpělivost, a tak jsem si od rodičů přivezla přehrávač a pár prastarých CD s dětskými písněmi, která ještě šla přehrát. Neříkám, že jsme YouTube úplně zavrhli, ale většinu dětských písní zná syn z CD, za což jsem ráda. Samozřejmě postupně repertoár rozšiřujeme, a tak jsem se rozhodla k tipům na dětské knihy přidat i zpěvníky a CD.

Písnička jako dárek (zpěvník a CD)

Prvním hudebním tipem je zpěvník písní, které zhudebnil Pavel Jurkovič s názvem PÍSNIČKA JAKO DÁREK od nakladatelství Portál. Obsahuje 30 písní. Mezi skladbami jsou zhudebněné texty Jaroslava Seiferta, Františka Hrubína, Jiřího Žáčka a jiných, což samo o sobě svědčí o kvalitě písní. Písně i jejich nahrávky jsou kvalitní nejen po textové stránce, ale i po té hudební. Doporučujeme pro poslech nejen doma, ale i pro mateřské centrum, či do školky. K poslechu i zpěvu u klavíru. 😉