Mizící hmyzíci

Dnes bych vám chtěla představit pohádkovou knížku MIZÍCÍ HMYZÍCI, která vyšla v nakladatelství Portál. Pohádky Daniely Krolupperové jsou hodnotné tím, že se díky příběhům děti i něco nového naučí. V knížce MIZÍCÍ HMYZÍCI mimo jiné mohou blíže poznat různé druhů hmyzu. Pojďte nahlédnout.

Mizící hmyzíci

Byla jednou jedna stará zahrada, která byla plná růží. A proto se zahradě říkalo Království růží. V každém růžovém keři žila jedna růžová víla.

Mizící hmyzíci

Jednoho dne majitelka zahrady odcestovala a po čase zahrada začala pustnout. A nejhůře na tom byly růže, kterých se zmocnili malí černí broučci a postupně z keřů brali všechen život. Jak chřadly keře, tak pomalu chřadly i jednotlivé víly.

Mizící hmyzíci

Ze všech sil se snažily růže zachránit, ale nestačily na to. Zjistily, že by jejich zahradě mohl pomoci jediný tvor, beruška. Ta ovšem žila daleko na louce a víly se k ní neměly jak dostat.

Mizící hmyzíci

A tu si vzpomněly, že u zadní branky do zahrady žije trpaslík, kterého by mohly poprosit o pomoc. Trpaslík byl ale strašně líný a celý den se jen líně povaloval. Když mu ale daly jméno Princ, nechal se přesvědčit a i když o sobě pochyboval, vydal se berušku hledat.

Mizící hmyzíci

Po cestě se setkával s různými hmyzíky, kteří mu pomáhali. Musel ale také odolávat mnoha nebezpečím.

Mizící hmyzíci

Nakonec se mu však berušku podařilo do zahrady přilákat. V poslední chvíli začala z růžových keřů požírat nebezpečné mšice a Království růží bylo zachráněno.

Mizící hmyzíci

Tuto poučnou knížku s milým příběhem a krásnými ilustracemi doporučujeme dětem předškolního a mladšího školního věku a jejich rodičům a pedagogům.