Malvínčiny Vánoce

Z vánočních knížek, které vydalo Albatrosmedia, jsem k recenzi vybrala novinku od slovenské autorky Kristíny Mišovičové s názvem MALVÍNČINY VÁNOCE. Malvínka je malá lištička, která prožívá svoji první zimu a připravuje se také na první slavení Vánoc. Pojďte se s jejím příběhem seznámit blíže.

Malvinčiny Vánoce

Malvínka je jediná z liščích sourozenců, která zůstala přes zimu v noře rodičů. Její bratři už odešli, aby si založili vlastní rodiny. Ona však byla příliš malá, a tak zůstala. Po brášcích se jí stýská a taky se občas nudí. Jednoho dne však zaběhla až na konec lesa a tím začalo její zimní dobrodružství.

Malvinčiny Vánoce

Kousek od lesa totiž objevila rodinný dům, ve kterém žijí rodiče se dvěma dětmi – Johankou a Jiříkem. Zvědavě nakoukla oknem dovnitř a moc ji zaujalo, jak se lidé připravují na Vánoce.

Malvinčiny Vánoce

Přestože ji maminka liška varovala, aby se k lidským obydlím nepřibližovala, zvědavost ji přemohla a Malvínka se celý advent vydávala na cestu přes celý les, aby tajně rodinu sledovala.

Malvinčiny Vánoce

Děti ji několikrát zahlédly, ale moc se jim líbila, a tak o ní nikomu neřekly a dokonce Malvínce několikrát ve sněhu nechaly několik perníčků, které jí moc zachutnaly.

Malvinčiny Vánoce

I v lese se blížily Vánoce a Malvínka zatoužila nazdobit si stromeček jako má „její“ lidská rodinka. Mamince lišce se to moc nezdálo a snažila se Malvínce vysvětlit, že zvířata slaví Vánoce jinak než lidé, ale nakonec svolila, a tak jedlička před jejich norou dostala také ozdůbky.

Malvinčiny Vánoce

Největším překvapením ale pro Malvínku bylo to, že se jí splnilo přání a navštívili ji liščí bráškové. První Vánoce se zkrátka moc vydařily.

Malvinčiny Vánoce

Knížka o lištičce Malvínce obsahuje milý vánoční příběh a zároveň děti seznamuje s adventními a vánočními zvyky, které malá liška pozoruje u lidské rodiny. Texty jsou delší, příběh doporučujeme dětem od 4 let.