Kolem dokola: Farma

Hravé knížky z nakladatelství JIRI MODELS, a.s. máme doma moc rádi. Dnes bych vám chtěla ukázat úplně skvělou Farmu z edice Kolem dokola. Na první pohled je to obyčejná knížka formátu větší A5, ale když ji otevřete, rozprostře se před vámi 3D farma s krátkými texty, věcmi schovanými pod okénky a 100 popisky různých  obrázků, které se malé děti mohou učit pojmenovávat a rozšiřovat si tak slovní zásobu.

Kolem dokola: Farma

Knížka má 4 dvojstrany, na každé z nich se děti podívají na jedno místo na farmě a v jejím okolí: na louku, na dvorek a na farmářské trhy.

Kolem dokola: Farma

Když Farmu otevřete, rozložíte všechny scény. Na přední i zadní straně obálky jsou vlepené suché zipy, kterými po rozložení knížka drží pohromadě.

Kolem dokola: Farma

Na jednotlivých stránkách jsou dva řádky jednoduchého textu, ve kterém je zároveň i „pátrací otázka“ a děti hledají daný předmět pod okénky. Jsou zde také schovaná kuřátka, která je potřeba objevit.

Kolem dokola: Farma

Kolem dokola: Farma

Prohlížením si děti rozvíjejí slovní zásobu. Na jednotlivých obrázcích jsou napsané i jejich názvy. V knížce je jich celkem 100. Děti dále rozvíjejí zrak, pozornost a jemnou motoriku.

Kolem dokola: Farma

U nás se tato rozkládací farma hodně zalíbila. Kruhovou podstavu využíváme jako hrací podložku. K rybníku stavíme figurky zvířat, k poli zase jezdí zemědělské stroje, apod.

Kolem dokola: Farma

Knížku můžete využít i k dalším aktivitám: hledat konkrétní předměty, vytvářet hádanky k jednotlivým obrázkům, učit se barvy, hledat a počítat předměty začínající na konkrétní písmeno, apod.

Kolem dokola: Farma

V edici Kolem dokola vyšly ještě další témata knížek stejného formátu: Doma, V obchodě a Džungle.

Za nás doporučujeme všemi deseti. 😊