Karneval v ZOO

S hlavními hrdiny ZOO, jejímž ředitelem je Alfréd Prudký, jsme se mohli setkat už před časem v knize Velké čištění zubů v ZOO. Nedávno vyšlo u Fragmentu její pokračování s názvem KARNEVAL V ZOO. Ředitel Alfréd se svým pomocníkem ježkem Ignácem Peprným mají tentokrát za úkol poznat obyvatele ZOO, kteří se převlékli do masek.

Karneval v ZOO

Příběh této vtipné knížky začíná jednoho nedělního rána, kdy ředitel ZOO s ježkem Ignácem sedí u snídaně a oknem k nim doléhají nezvyklé zvuky.

Karneval v ZOO

Ředitel ani nedosnídá a společně s Ignácem se vydají vypátrat, co se v ZOO děje.

Karneval v ZOO

Cestou potkávají prapodivná zvířata, která jsou jim povědomá. Žirafon jim prozradí, že se všichni převlékli za zvíře, kterým vždycky chtěli být a úkolem Alfréda a Ignáce je všechny poznat.

Karneval v ZOO

Postupně se setkávají s tučňouškem, slomelákem, surevem, lenopardem a dalšími tvory.

Karneval v ZOO

Cestou si ježek Ignác uvědomí, že se mu někde ztratil ředitel ZOO. V závěru knihy zjistí, že si pro něj a pro všechny ostatní přichystal překvapení…

Karneval v ZOO

Tuto humornou, milou knížku na odlehčení můžeme jedině doporučit. Stejně tak máme doma rádi také její předchůdkyni o čištění zubů (mrkněte na ni tady). A pokud vám ježek Ignác přiroste k srdci, můžete si s dětmi vyrobit jeho masku. Předlohu a návod je ke stažení tady.

Maska ježka Ignáce

Příjemnou zábavu při čtení i tvoření. 🙂