Hravá grafomotorika

Hravá grafomotorika pro předškoláky: Hop a Cvičky

  • Grafomotorika je dovednost potřebná při psaní a kreslení a dá se rozvíjet různými způsoby. 
  • Sešitů na rozvoj grafomotoriky je na trhu celá spousta. 
  • Dnes vám chci ukázat dva zajímavé sešity s názvy Hop a Cvičky.

Kreativní sešity Hop a Cvičky vyšly v nakladatelství Labyrint a jsou určeny dětem od 4 do 7 let. Dvojice sešitů se vzájemně doplňuje. Sešit HOP je barevný a kromě hravých úkolů obsahuje i stolní hru na postřeh. Rozvíjí nejen grafomotoriku, ale i fantazii, komunikační a další dovednosti. Sešit Cvičky má formu trhacího bloku formátu A5 a obsahuje klasičtější grafomotorické úkoly.

Název sešitu HOP znamená zkratku aktivit, které sešit nabízí. Tyto aktivity jsou obsaženy v podtiitulu: Hraj si, objevuj, počítej a piš. Hlavní hrdinkou je předškolačka Matylda, která se svými kamarády Hopíky podniká výlet do přírody. Kamarádi si ochočili mravence Tondu, který je také součástí úkolů. K plnění úkolů budou děti potřebovat nůžky, lepidlo a pastelky. Děti si z přiloženého listu vystřihnou obrázky, které pak dolepují do sešitu.

Sešit Cvičky je blok formátu A5, ve kterém děti najdou jak klasické úkoly (obtahování křivek, bludiště, aj.), tak i další netradiční úkoly k rozvoji představivosti a fantazie. Například poskládat z mísy ovoce autíčko. 🙂

Z nakladatelství Labyrint doporučujeme knihu Co je to řeka 

Oba sešity vyplňujeme s naší Marky, která má podobné úkoly ráda. Kreativní sešity z nakladatelství Labyrint jsou originální a na první pohled zaujmou zajímavými ilustracemi a nápaditostí. Pokud vaše děti mají podobné sešity rády, určitě doporučujeme.

Líbí se vám hravá grafomotorika?