Jak Fiškus poňoukal Pettsona k zapeklitostem

Jak Fiškus poňoukal Pettsona k zapeklitostem

  • Kocourek Fiškus těší už několik generací malých i velkých čtenářů.
  • V češtině tuto sérii vydává nakladatelství Host
  • Přečtěte si recenzi na nejnovější díl.

Nový díl kocourka FIškuse nese název Jak Fiškus poňoukal Pettsona k zapeklitostem. Od ostatních knih ze série se liší tím, že má kratší texty a je určený nejmenším čtenářům od 2 let. Osobně ho také mohu doporučit pro děti, které začínají číst a dlouhé texty by je odradily. V této knížce se naplno projevuje Fiškusova rozvernost a hravost a způsob myšlení, který mnozí známe od našich dětí. Na druhé straně v ní vidíme Pettsonovu dobrosrdečnost, lásku ke kocourkovi, schopnost překvapit a také umění zaujmout malého kočičího rozumbradu.

„Poslyš, Pettsone! Umíš snožmo doskákat až do domku?“, tuto otázku pokládá Fiškus dědovi v úvodu knihy. A následně Pettsona láká k dalším a dalším úkolům, na které už starý děda nestačí. Obratný Fiškus je ale zvládá levou zadní. Každá dvojstrana přináší nový úkol. Některé z nich si můžete vyzkoušet s dětmi při čtení i vy. Například spočítat myšpulky v dědově dílně.

Přečtěte si recenzi dílu Jak si Fiškus sbalil saky paky.

Když Fiškus vidí, že děda žádný z jeho úkolů nezvládl, zeptá se ho: „Cožpak opravdu neumíš vůbec, ale vůbec nic, Pettsone?“ Tentorkát však děda překvapí Fiškuse a připraví pro ně dva naprosto parádní piknik se spoustou dobrot. 🙂
Knížka je moc milá a potěší každého malého i většího milovníka kocourka Fiškuse a dědy Pettsona.

Máte také rádi kocourka Fiškuse a dědu Pettsona?