Dováděník

Dnes bych vám chtěla představit tvořivou knížku pro celou rodinu. Jmenuje se DOVÁDĚNÍK. Tento deník k zaznamenávání společných zážitků nabízí přes 30 nápadů na aktivity, které by měly vyzkoušet všechny děti, než půjdou do školy. Pojďte si knížku prohlédnout blíže.

Dováděník

Co je DOVÁDĚNÍK

Dováděník je kniha s pevnými deskami a kroužkovou vazbou. Kniha je určena k zaznamenávání společných zážitků. Je rozdělena do tří částí, podle typů uvedených aktivit. Autorka připravila aktivity NA DOMA, VEN a DO MĚSTA. Aktivity jsou vhodné pro děti od 1 roku do 7 let.

Dováděník

Obsah knížky

U každé části najdete 11 konkrétních nápadů, které s dětmi můžete vyzkoušet. Každá aktivita je uvedena krátkou básničkou. Zážitek z ní si můžete s dětmi zaznamenat do kolonek pod názvem. Zapisuje se datum, místo, s kým jste si hráli a poznámka k průběhu aktivity. Na pravé části dvojstrany je místo k nalepení fotografie, kterou jste pořídili během aktivity.

Dováděník

Prostor pro kreativitu

Knížka rodiče vede, ale nabízí i dostatek prostoru pro vlastní tvoření. Je na vás, jestli si stránky ještě nějak víc dozdobíte, jestli si místo fotografie k aktivitě dolepíte obrázek nakreslený dětmi, apod. Každý si může vytvořit svou originální knihu.

Dováděník

Dováděníku najdete náměty na aktivity pro různá prostředí i roční období. Výhodou je, že je úplně na vás, v jakém pořadí budete knížku vyplňovat. Můžete jít postupně nebo úplně libovolně dle toho, na co máte právě náladu.  🙂

Knížka je moc hezky graficky zpracovaná. Autorkou textů je Kateřina Reehová, knížku ilustrovala Dagmar Chládková.

Dováděník jako originální dárek

Dováděník doporučujeme všem rodičům či prarodičům předškolních dětí, kteří rádi vymýšlí společné aktivity a také si své zážitky rádi uchovávají. Knížka se po dotvoření stane krásnou vzpomínkou na společně strávené chvíle. Doporučujeme ji také jako originální (vánoční) dárek pro celou. 🙂

Dováděník

Pokud už máte děti školního věku, tak nezoufejte. Právě je totiž v předprodeji druhý díl Dováděníku určený dětem od 6 do 12 let. Objednat si ho můžete tady.