Městečko

Detektivka pro děti: Městečko

  • Mají vaše děti rády detektivky? 
  • Sháníte napínavou knihu pro školní děti?
  • Pořiďte svým malým čtenářům Městečko, dobrodružnou knihu s milým příběhem.

V nové knize autorské dvojice Michaela Fišarová a Aneta Žabková navštívíte zapadlé městečko, které obklopují hory a les. Když jedinou přístupovou cestu v zimě zasype sníh, obyvatelé městečka jsou odříznuti od zbytku světa.
Jednoho dne se strhne velká bouře. Pan Bedřich je právě v lese se svým pejskem jménem Růža. Při bouři se páníček těžce zraní a pejsek se zaběhne a ztratí. Pan Bedřich je nešťastný a svou bolest projevuje tím, že se na všechny a na všechno zlobí. A tak mu téměř nikdo v městečku neřekne jinak než Dědek.

V Městečku ale žije několik dětí, kterým osud staršího pana Bedřicha není lhostejný. A tak se skupinka dětí spolu se psem Rafem vydá pátrat do lesa po stopách zmizelé Růžy. Nezastaví je ani strach, ani to, že jeden z kamarádů, František, je upoutaný na invalidní vozík.
Odvaha, kamarádství a touha pomoci starému panu Bedřichovi děti stmelí a dovede je ke staré chajdě v lese, kde kromě vytoužené Růžy najdou i něco (někoho) navíc.

Od autorek doporučujeme také Kanálníčky. 

Knížka určená čtenářům od 7 let nabízí napínavý příběh s dobrým koncem. Je unikátní také stylem ilustrací – ilustrátorka Aneta Žabková totiž městečko vytvořila z dřevěných domečků, které ručně namalovala. Fotografie městečka a jednotlivých domečků jsou v knížce doplněny o postavičky a další detaily. Já i Martínek jsme četli jedním dechem.