Čtení (nejen) na prázdniny

V dnešním příspěvku bych vám ráda představila a doporučila tři knihy, které se hodí k prázdninovému čtení.

První z nich je vtipná knížka s názvem DĚDO, TY JSI INDIÁN od nakladatelství Grada, jejíž hrdinkou je malá Anička, která u prarodičů na prázdninách díky svému dědečkovi prožije spoustu dobrodružství.
Větší velikost písma je jako stvořená také pro začínající čtenáře.

Dědo, Ty jsi indián

Dalším prázdninovým tipem také od nakladatelství Grada je kniha s tematickým názvem i obsahem. Hlavními hrdiny PRÁZDNINOVÝCH POHÁDEK jsou známé pohádkové bytosti, které se zde ovšem představují v nových a napínavých příbězích. Určitě doporučujeme rozšířit knihovničku o tuto zábavnou knížku, která vás může provázet nejen o prázdninách.

Prázdninové pohádky

Třetí prázdninový tip od nakladatelství Grada je kniha s názvem TRADIČNÍ ČESKÉ LÉTO Josefa Lady, která se bude skvěle vyjímat v knihovnách (nejen) prarodičů. Babičky a dědečkové jsou podle nás ty nejvhodnější osoby, které mají dětem předávat informace o historii, o předcích, o tradicích a všem, co děti z této oblasti zajímá. Kniha Léto s ilustracemi Josefa Lady je k tomu jako stvořená. Tak věříme, že si u vás své místo najde. 😉

Tradiční české léto

Čtvrtou knihou z Bambooku je knížka s názvem JAK TO BYLO S PANEM VLKEM. Je to originální, čtivá a vtipná kniha, ve které hrají hlavní roli postavy pohádky O červené Karkulce i dalších známých pohádek.

Jak to bylo s panem vlkem

Karkulka Červená si právě vyzvedla ve škole vysvědčení a začínají jí prázdniny, na které se moc těší, protože je z velké části stráví u své babičky, která bydlí za lesem… 🙂 A jak to bylo dál, zjistíte v knize. 🙂

Čtení na prázdniny

Přejeme hezké prázdniny nejen u knížek. 😉