Čekání na Vánoce

Existenci knížky Čekání na Vánoce jsem zaznamenala už před časem. Až letos se nám dostala do rukou a provází nás doma předvánočním obdobím. Od chvíle, kdy jsme ji s dětmi otevřeli, ji doporučuji kudy chodím. Pokud ji nemáte, určitě pojďte nahlédnout.

Čekání na Vánoce

Knížka, která vyšla u Mladé fronty děti zavede do rodiny se třemi sourozenci: Jendou, Luckou a Martínkem. Tyto děti s rodiči, prarodiči, kamarády  a zvířecími mazlíčky prožívají období od svatého Martina po Vánoce.

Čekání na Vánoce

Příběhy „ze života“, do kterých lehce vstupuje pohádková „postava“ – sněhová vločka, vypráví prostřední z dětí, sedmiletá holčička Lucka. Texty jsou pro děti srozumitelné a blízké tím, že je mohou podobně prožívat také v každodenním životě.

Čekání na Vánoce

Děj knížky začíná na svátek svatého Martina, když se děti s rodiči chystají na lampionový průvod. O pár dní později děti s babičkou vyrábějí adventní věnec a dostanou adventní kalendář (ten je v knížce v podobě vystřihovánky).

Čekání na Vánoce

Následuje slavení Mikuláše, svátek svaté Lucie a děj končí na Vánoce. Do vyprávění Lucka zahrnuje příběhy z rodiny i školy. Rodiče a prarodiče děti seznamují se svátky, tradicemi a postavami předvánočního období a občas přidávají i své zážitky z dětství.

Čekání na Vánoce

Známá autorka a ilustrátorka Andrea Popprová knížku obohatila o spoustu úkolů, návodů na tvoření a vystřihovánky. Úkoly v textu děti přímo vtáhnou do děje. Náměty na tvoření můžete využít doma i ve školce. Autorce se podařilo propojit předávané informace s prožitkem a děti si je tak snaze zapamatují.

Čekání na Vánoce

Čekání na Vánoce

Knížka je první z celé série. Se stejnými hrdiny vyšly ještě knížky Jaro je tu!, Pavoučí prázdniny a Oříškový podzim. Další tři se týkají ostatních ročních období a toho, co se v jejich průběhu děje v přírodě a samozřejmě zase u typických zvyků a slavností.

Čekání na Vánoce

U nás doma má Čekání na Vánoce velký úspěch. Rozhodně doporučujeme pro děti předškolního a mladšího školního věku a jejich rodiče, prarodiče či učítele.