Bilderbuch o Fiškusovi a Pettsonovi: Komm mit zu Petterson und Findus

Dědu Pettsona a kocourka Fiškuse máme doma moc rádi. Jelikož jsme přečetli všechny díly této série, které vyšly v češtině, hledala jsem další tituly s těmito hrdiny. Zjistila jsem, že v knihkupectví megaknihy.cz mají cizojazyčné knihy (a také omalovánky a hry) s Pettsonem a Fiškusem. Mezi nimi také Bilderbuch Komm mit zu Petterson und Findus, který vám chci dnes představit.

Komm mit zu Petterson und Findus

Bilderbuch, tedy velkoformátové obrázkové leporelo Komm mit zu Petterson und Findus je určen dětem od 2,5 let. Kniha je v němčině, ale v tomto případě není potřeba jazyk ovládat.

Komm mit zu Petterson und Findus

Leporelo se skládá z šesti dvojstran, které čtenáře postupně provedou celým dnem dědy Pettsona a kocourka Fiškuse. Od ranního probuzení, přes praxi v dílně a na zahradě, rybaření až po večeři.

Komm mit zu Petterson und Findus

Dominantou každé strany je velký obrázek s množstvím detailů. Obrázky jsou převzaty z jednotlivých příběhů o dědovi Pettsonovi a kocourkovi Fiškusovi. Zde jsou dány do nových souvislostí a jednoduchého příběhu.

Komm mit zu Petterson und Findus

Na každé straně je uvedena jedna věta, která popisuje, co právě děda a kocourek dělají (vstávají, snídají, pracují v dílně, atd.).

Pod velkou ilustrací jsou pak vybrané detaily, které mají děti hledat v obrázku. U každého předmětu je jeho název v němčině.

Hledání detailů v knížce pomáhá dětem rozvíjet soustředěnost, zrakovou percepci i orientaci v prostoru. Zároveň můžeme s dětmi rozvíjet slovní zásobu, když popisujeme jednotlivé obrázky a ptáme se na různé souvislosti.

Komm mit zu Petterson und Findus

Knížku doporučujeme všem malým čtenářům, kteří mají rádi obrázková leporela i Pettsona a Fiškuse. Vůbec nevadí, že je v němčině. Podle obrázků se jednoduše zorientujete. Ale pokud chcete, můžete stejně jako my takto hravou formou němčinu rozvíjet. 🙂

Komm mit zu Petterson und Findus

Leporelo máme z internetového knihkupectví megaknihy.cz. Toto knihkupectví mám moc ráda, protože mají široký výběr nejen dětské literatury. Knížky zde většinou seženete o něco levněji než jinde a také mají o něco nižší poštovné.