Bagry, traktory a náklaďáky

Jak jste si mohli všimnout, naučné knihy z edice Už vím proč?, které vydává nakladatelství Albatros, patří mezi naše nejoblíbenější. Dnes vám chci představit další z nich, tentokrát je to titul BAGRY, TRAKTORY A NÁKLAĎÁKY.

Bagry, traktory a náklaďáky

Jako všechny knihy z této edice, i tato je „okénková“ a pod pevnou obálkou se skrývá praktická kroužková vazba. Téma knihy potěší všechny malé stavitele a zájemce o stavební i zemědělskou techniku.

Bagry, traktory a náklaďáky

Kniha je určena dětem od 5 let (ale myslím, že ji zvládnou i čtyřletí) a seznámí malé čtenáře s různými technickými pojmy z oblasti těžkých strojů. Krátké a srozumitelné texty jsou obohaceny o názorné ilustrace, díky kterým si děti mohou zmíněné informace lépe představit a zapamatovat.

Bagry, traktory a náklaďáky

Přiznám se, že občas mám problém synovi vysvětlit pojmy z této oblasti. Knížka je proto skvělou pomůckou i pro nás maminky, které technice příliš neholdují. Díky ní můžu Martínkovi předat uspokojivé odpovědi na jeho zvídavé dotazy. 🙂

Bagry, traktory a náklaďáky

BAGRY, TRAKTORY A NÁKLAĎÁKY by rozhodně neměly chybět v knihovničce žádného malého stavitele či zemědělce, kterého fascinují těžké stroje. Edice UŽ VÍM PROČ? je opravdu skvělá. Líbí se nám texty i obrázky a především způsob, jakým jsou vytvořena otevírací okénka. Určitě doporučujeme. 🙂