Zimní povlak na polštářek

Na Učení je radost mají nádherná pěnová razítka. Já jsem neodolala sadě DOMEČKY, kterou jsme použili k nazdobení povlaku na polštářek.

Zimní povlak na polštářek

Budeme potřebovat:

  • jednobarevný povlak na polštářek
  • razítka
  • tekutou barvu na textil
  • štětec

Pomůcky k tvoření

Razítka

Pěnová razítka DOMEČKY obsahují 28 obrázků. Jsou uložena na pěnové kartě formátu zhruba A5. Je to velice praktické a skladné balení.

Obrázky k vytvoření zimního městečka jsou krásné. Razítka mají hlubokou raznici a můžete je využít na papír, do modelovacích hmot nebo třeba na textil stejně jako my.

Pěnová razítka DOMEČKY

Postup tvoření

Pomocí štětce naneseme na razítka tekutou barvu na textil a jednoduše obrázek obtiskneme. Dovnitř povlaku na polštářek vložíme karton, aby se nám barva nepropila i na zadní stranu.

Pěnová razítka DOMEČKY

Barvu necháme zaschnout a zažehlíme dle návodu. Vybrala jsem tmavý povlak na polštářek a bílou barvu. Pokud použijete světlý povlak a tmavou barvu, můžete pak natištěné obrázky vybarvit fixami či voskovkami na textil.

Pěnová razítka DOMEČKY

Závěr

Ručně vyrobený povlak na polštářek můžete věnovat třeba jako vánoční dárek. Dále můžete razítka použít k výrobě přáníček, balícího papíru nebo různých obrázků. S využitím bílé barvy budou motivy krásné i na obyčejném kartonu.

Doporučujeme. 🙂