Set pro malé pošťáky

Hry na poštu jsou u nás doma dost časté, a tak jsem se rozhodla Martínkovi vytvořit POŠŤÁCKÝ SET. Některé potřeby jsme vyrobili doma, některé jsou kupované. Pojďte si náš set prohlédnout. 🙂

Pošťácký set

Základem našeho pošťáckého setu je sada Malý pošťák z Efka.

Sada Malý pošťák

Sada obsahuje plátěnou pošťáckou čepici, taštičku přes rameno, papírové peníze a plastové mince, lepící poštovní známky, malé razítko s nápisem Dětská pošta, papírové obálky a spoustu formulářů k vyplnění.

Sada Malý pošťák

Taštička přes rameno je z pevného kartonu, má látkový popruh a zapíná se na suchý zip.

Sada Malý pošťák

Bankovek, mincí, známek a formulářů k vyplnění je v sadě Malý pošťák velké množství. U nás nejoblíbenější rekvizitou jsou poštovní známky, které fungují jako ty skutečné. Po navlhčení se dají nalepit na obálku.

Sada Malý pošťák

Sadu z Efka jsme doplnili ještě o POŠŤÁCKÉ TRIČKO. Koupila jsem jednobarevné žluté tričko, na které jsem barvami na textil namalovala znak pošty. U Martínka zabodovalo. :,-)

Pošťácké tričko

Podobným stylem jsem vyrobila i POŠŤÁCKOU TAŠKU. Opět jsem na ni barvami na textil namalovala pošťáckou trubku. Žluté tričko a látkovou tašku jsem objednávala tady. Používám tyto barvy na textil.

Pošťácká taška

Další materiál jsem sehnala přímo na poště. Kromě podacích lístků, složenek a obálek jsem tam koupila i parádní RAZÍTKA. Překvapilo mě, jak jsou kvalitní. Martínek s nimi hrozně rád tiskne.

Razítka z České pošty

Jako poslední pomůcku jsem z papírové krabičky vyrobila POŠTOVNÍ SCHRÁNKU. V adventu nám posloužila jako schránka na adventní kalendář. Máme ji nalepenou na dveřích doteď a čas od času v ní někdo z nás najde dopis či nějaké drobné překvapení.

Poštovní schránka

Všechny propriety z našeho pošťáckého setu jsme měli původně uložené v krabici České pošty, ale toto řešení se nám úplně neosvědčilo. Mnohem lepší je klasický dětský kufřík. Jde sehnat i kufřík bez potisku, na který si můžete nakreslit třeba logo pošty nebo cokoliv jiného. Kufřík je k sehnání tady.

Pošťácký set

Tolik naše dnešní inspirace pro malé pošťáky. Přejeme příjemnou zábavu při tvoření a hraní. 🙂