Magnetický adventní kalendář z dřevěných suků

Dnes máme tip na praktický magnetický adventní kalendář z dřevěných suků, který můžete mít třeba na ledničce.

Magnetický adventní kalendář

Jak to funguje?

Samotný kalendář je vytvořen z 24 očíslovaných koleček na papíře. Můžete si jej stáhnout zde. Děti pak na jednotlivá kolečka přikládají malé magnetky, které si jednoduše vytvoříte z dřevěných suků. Na jednu stranu nakreslíte či nalepíte obrázek a z druhé strany na suk tavnou pistolí nalepíte magnetku. Takových magnetických suků vytvoříte 24 a schováte po jednom do pytlíčků, krabiček či šuplíčků (podle toho, jakou podobu adventního kalendáře máte).

Magnetky z dřevěných suků

Obrázky na magnetky můžete ladit tématicky ( na adventní neděle nakreslit svíčky, na Mikuláše balíček, atd.). Můžete je také využít k zašifrování nějakého vzkazu a na jednotlivé suky napsat třeba jen písmeno ze vzkazu. Obrázky můžete spojit i s nějakým úkolem (například využít úkoly z našeho Adventního kalendáře pro rodiny).

Magnetky z dřevěných suků

Nebo třeba z jednotlivých magnetek vytvořit Betlém a nakreslit na ně jednotlivé postavy. Pokud se necítíte přímo na kreslení, můžete využít nějaké pěkné samolepky nebo si obrázky vystřihnout z ubrousků a nalepit je na suky. Zkrátka, fantazii se meze nekladou. 🙂

Magnetický adventní kalendář

Tolik tedy náš dnešní nápad na magnetický adventní kalendář. Třeba si najde cestu i do vaší rodiny. 🙂 Pokud ano, zde si můžete stáhnout šablonu kalendáře k vytištění.