Vzdělávací sada: Zvířata světa

Před pár týdny jsme od MamaBe dostali úžasné samolepky zvířat z celého světa a dřevěné výřezy světadílů. Obojí vám můžu jen doporučit. Vyrobila jsem z nich dětem vzdělávací sadu na téma Zvířata světa, kterou vám dnes představím.

Vzdělávací sada: Zvířata světa

Samolepky zvířat

Sada samolepek obsahuje 4 archy formátu A4. Zvířata jsou rozdělena podle světadílů. Nechybí ani obyvatelé moře a oceánů. Kresby zvířat jsou autorské. Samolepky jsou vyrobeny z pevné lesklé fólie, jsou tedy velmi odolné. Obrázky jsou perforované, není potřeba je stříhat.

Samolepky Zvířata světa

Světadíly

Výřezy světadílů jsou vyrobeny z překližky. Jsou ručně natřené a lakované. Barvy odpovídají Montessori kódování.

Dřevěné světadíly

DIY POMŮCKY

S využitím samolepek a světadílů jsem vyrobila několik pomůcek.

Magnetky

Část samolepek jsem nalepila na magnetickou fólii a vystřihla. Vznikly nám tak magnetky zvířat Jižní Ameriky.

Magnetky

Duo puzzle na kostkách

K další aktivitě jsem využila dvě dřevěné kostky. Vytvořila jsem duo puzzle zvířat z Afriky. Každou ze šesti samolepek jsem rozstřihla na poloviny a každou půlku jsem nalepila na jednu kostku.

Duo puzzle na kostkách

Otáčením kostek děti hledají vždy ty části zvířat, které k sobě patří.

Zeměkoule

Z modrého papíru jsem vytvořila zeměkouli. Obkreslila na ni jednotlivé světadíly. Děti přikládají jejich výřezy. Mezi světadíly přikládáme zvířecí obyvatele moří a oceánů. Samolepky zvířat jsem podlepila kartonem.

Vzdělávací sada: Zvířata světa

Figurky zvířat

Z některých samolepek jsem vyrobila jednoduché figurky zvířat. Obrázky jsem podlepila kartonem a zezadu jsem nalepila dřevěné kostky, aby zvířata stála. Na zadní stranu kostiček můžete napsat název zvířete nebo světadíl, kde žije.

Figurky zvířat

Vzdělávací list pro Albi tužku

Zvířata Austrálie jsem nalepila na papír a za pomocí Kouzelných samolepek k nim vytvořila zvukové nahrávky. Vznikl nám tak vzdělávací list pro Albi tužku.

Vzdělávací list pro Albi tužku

Přiřazování podle obrysů

Zvířata z Antarktidy jsem podlepila kartonem a obkreslila jejich obrysy na překližku. Děti přiřazují podle obrysu. Spodní část kartonu se zvířetem můžete nabarvit barvou světadílu.

Přiřazování obrysů

Tolik naše vzdělávací sada na téma Zvířata světa. Samolepky zvířat jsou naprosto úžasné. Děti si je zamilovaly. Stejně tak dřevěné světadíly, které využijete k mnoha aktivitám.