Smyslové válečky

Čím dál víc mě baví pomůcky k rozvoji SMYSLŮ. Dnes mám tip na jednu pomůcku pro MIMINKA a BATOLATA. Jsou jí SMYSLOVÉ VÁLEČKY.

Smyslové válečky

Něco podobného jsem vyráběla už když byl Martínek miminko, ale použila jsem lahvičky se šroubovacím uzávěrem, do které jsem nasypala skleněné korálky a zalila je olejem. Přiznám se ale, že tyto „suché verze“ mi vyhovují víc.

Smyslový váleček s kamínky

K výrobě jsem použila dózy od dekoračních kamínků (z Jysku), které mají také šroubovací víčko, takže je malé dítě neotevře (pokud chcete mít jistotu, zalepte je ještě tavnou pistolí). V jedné dóze (viz obrázek výše) jsem nechala přímo kamínky. Když se přesýpavají, vydávají i zvuk, takže stimulují kromě zraku i hmat. Do další dózy jsem nasypala papírové konfety z papírnictví.

Smyslový váleček s konfetami

Do víčka posledního válečku jsem provrtala dírku, kterou jsem protáhla řetěz s LED světýlky.

Smyslový váleček se světýlky

U těchto válečků se mi líbí, že se jejich obsah dá jednoduše obměňovat. Nádoby plňte tak do poloviny, aby se pohybem materiál přesýpával. Válečky obsahují věci, které by dětem rozhodně neměly přijít do pusy, takto uzavřené v dóze je mohou prozkoumat. Nicméně, nenechávejte je s pomůckou o samotě, abyste měli jistotu, že se jim nedostane do pusinky nic, co tam nepatří. 🙂