Pravěké Sensory Play

Pravěké Sensory Play

  • Sensory Play neboli smyslové hraní je u dětí velmi oblíbené a dokáže je skvěle zabavit. 
  • Smyslové aktivity formou hry rozvíjejí různé dovednosti a zároveň se děti přirozeně učí.
  • My jsme si nedávno doma připravili smyslové hraní na naše oblíbené téma „pravěk.“

Pravěk je u nás doma oblíbené téma už řadu měsíců. Děti se k němu neustále vracejí při hře, tvoření, četbě i sledování různých dokumentů. Když jsem u Hračkolky viděla pravěké tuby s figurkami od značky Safari Ltd., bylo mi jasné, že je děti ocení. Figurky od této značky už máme doma vyzkoušené z dřívějška, a tak jsem věděla, že je to sázka na jistotu co se kvality provedení týče.

Pro naše hrátky jsem vybrala dvě tuby: Fosílie a Prehistorický život. Tuba Fosílie obsahuje 10 různých napodobenin fosílií. Kromě známějších fosílií jako je trilobit či amonit tuba zahrnuje i fosilie dalších pravěkých zvířat či částí jejich těla. Velikost jedné repliky je zhruba 6 cm. Tuba Prehistorický život obsahuje 12 figurek z období doby ledové. Najdete v ní již vyhynulá zvířata včetně oblíbeného mamuta, dále figurky našich předků, ohniště, sopku a strom. Velikost figurek je 4 – 7,5 cm. Figurky z tub od značky Safari Ltd. jsou vyrobeny z plastu a jsou ručně malované. Vypadají velmi věrohodně.

Vyzkoušejte také vánoční Sensory Play. 

Fosílie přímo vybízejí ke hře na paleontology. Jednotlivé repliky jsem tedy dětem schovala do mouky a ony je pomocí štětečku hledaly. Další aktivitou bylo otiskování do kinetického písku. K této hře můžete využít i plastelínu. Figurky z tuby Prehistorický život jsme využili k tvorbě minisvětu. Vaničku Tuff Tray jsme zasypali moukou, přidali k ní větvičky, kamínky a svíčky na baterky. Těchto pár věcí dětem stačilo, aby si vytvořily pravěký svět s jeho originálními příběhy.

Lákalo by vaše děti pravěké Sensory Play?