Křídové hry pro Tuff Tray

Vanička Tuff Tray se u nás doma zabydlela hned. Máme ji něco přes měsíc a využíváme ji každý den. A je to na ní vidět. 🙂 Díky Tuff Tray mnohem víc s dětmi děláme aktivity, které udělají nepořádek. Většina totiž zůstane ve vaničce a úklid je pak rychlý. Využití Tuff Tray je velké. My jsme tác dnes použili ve spojení s tekutými křídami a vymysleli několik her. Pojďte se inspirovat.

Cestičky pro autíčka na Tuff Tray

Tekuté křídy na Tuff Tray

K malování na Tuff Tray jsme použili tyto tekuté křídy z e-shopu Hračkolka, odkud máme i vaničku Tuff Tray. Vybírat z různých velikostí a barev můžete tady.

Balení tekutých kříd Jar Melo obsahuje 6 barev. Můžete je použít místo klasických kříd na tabule nebo právě na Tuff Tray. Výhodou je, že jsou fixy zcela bezprašné. Smažete je lehce pomocí vlhkého hadříku nebo houbičky.

Tekuté křídy

Pojďme se teď podívat na to, jaké hry můžete na Tuff Tray dětem připravit.

PIŠKVORKY

My jsme si s dětmi s chutí zahráli klasické piškvorky. Podobně si můžete namalovat hrací plánek i na další stolní hry (například Dáma).

Piškvorky na Tuff Tray

PÍSMENKA

S předškoláky a začínajícími školáky můžete trénovat písmenka. My jsme spojovali velké a malé písmeno.

Spojování písmenek

POČÍTÁNÍ

Pro malé zájemce o počítání můžete připravit hru na počítání. Děti přiřazují číslice ke správnému počtu puntíků.

Počítání

SOUŘADNICE

Hra, která procvičí prostorovou orientaci se jmenuje SOUŘADNICE. Nakreslíme jednoduchou tabulku. Do řádků zakreslíme geometrické tvary, sloupečky vybarvíme různými barvami. Děti do tabulky kreslí geometrické tvary daných barev.

Souřadnice

STOLNÍ HRA

Na Tuff Tray si můžete také nakreslit různé plánky na stolní hry typu Člověče, nezlob se. Hru můžete zaměřit na různé dovednosti. Na fotografii je hra na barvy. Stačí přidat figurky a barevnou hrací kostku.

Stolní hra

SROVNÁVÁNÍ ČÍSLIC

Další hrou k procvičování matematiky je aktivita ke srovnávání číslic. Děti mezi dvě číslice dopisují znaménka větší / menší / rovná se. Podobně můžete připravit i příklady na sčítání, odčítání, násobení či dělení, ke kterým děti dopisují výsledky.

Srovnávání číslic

EMOCE

Poslední aktivita, kterou jsme tentokrát zkoušeli bylo dokreslování výrazů ke smajlíkům. S dětmi si povídáme o emocích, které jednotlivé obličeje znázorňují a o tom, v jakých situacích jsme tyto emoce naposledy prožili.

Emoce

Tolik naše tipy na křídové hry pro Tuff Tray. Pokud tác máte nebo váháte, že ho pořídíte, určitě k němu pořiďte i tekuté křídy. Kromě her děti baví i samotné kreslení. A stejně jako u klasických kříd, i v tomto případě si krásně procvičují gramotorické dovednosti.