Křídové hry: doprava

Až na dny, kdy je na cestě náledí, používáme křídy celoročně. Je to jedna z našich nejoblíbenějších pomůcek k tvoření. Posledně jsme zkoušeli pár křídových her na téma DOPRAVA. Pojďte se inspirovat.

Semafor

Kulaté křídy Maped

Křídy jsme tentokrát využili kulaté od značky Maped, které máme z e-shopu Učení je radost.

Máme velkou spotřebu, takže jsme vybrali velké balení se 100 ks kříd.

Kulaté křídy Maped

Křídy jsou dlouhé 8 cm a mají průměr 9 mm. Hodí se spíš pro přesnější psaní a kreslení, nikoliv k vybarvování větších ploch.

Kulaté křídy Maped

Tenké křídy jsou ideální k využití na tabule, ale jak vidíte, dají se použít i na chodník. Doporučila bych je pro předškoláky a děti školního věku, které už na křídy tolik netlačí.

Kulaté křídy Maped

Kulaté křídy Maped

Chodníkové hry

Co se týče chodníkových her, na webu jich najdete už spoustu. My jsme tentokrát zvolili téma DOPRAVA a dětem se moc líbilo. Pojďte se inspirovat konkrétními aktivitami.

PŘESKOČ KUŽEL

Na chodník jsme nakreslili čtvercovou síť a do některých políček jsem přidala dopravní kužely. Děti měly za úkol přejít celou sítí a nešlápnout přitom na kužel.

Přeskoč kužel

DOKRESLI DOPRAVNÍ ZNAČKY

Na chodník nakreslíme obrysy dopravních značek. Děti mají za úkol vybarvit je nebo dokreslit chybějící části.

Dokresli dopravní značky

CESTIČKY

Velmi oblíbené jsou také cestičky pro autíčka. Stačí nakreslit cesty s křižovatkami ( parkoviště či benzínovou pumpu, dát dětem do ruky autíčko a zbytek už nechat na nich. 🙂

Cestičky

SEMAFOR

Nakreslíme semafory bez světel a s dětmi procvičujeme jak semafor vypadá, jak jsou na něm seřazené barvy, kdy svítí která barva, apod. Vymýšlíme situace a dokreslujeme správné barvy.

Semafor

TIP

Tenké kulaté křídy se dají jednoduše sbalit do malé krabičky a vložit do batůžku či kabelky. A už se vám nestane, že přijdete na hřiště s tabulí a nebudete na ni mít čím malovat. 🙂

Příjemnou zábavu při tvoření a hraní.