DIY dřevěné městečko

Minulý rok jsem si nechala u Útulny vyrobit dřevěné domečky, které jsem chtěla použít na adventní městečko. Nakonec jsem ale zvolila jiný adventní kalendář, a tak domečky dál čekaly na své využití. Až nedávno mě napadlo, co s nimi. Vytvořila jsem z nich dřevěné městečko, které si děti samy nabarvily. Především to byl tedy projekt můj a Martínkův. A musím říct, že se do tvoření Martínek nadchnul. Pojďte se podívat, jak na to.

Dřevěné městečko

Pomůcky

K výrobě městečka jsme použili:

  • dřevěné domečky z Útulny
  • dřevěné spojovací kolíčky a suky
  • bílou desku
  • barvy
  • vrtačku

Dřevěné městečko

Dřevěné městečko

Jak na to?

Do bílé desky (nepoužitá dvířka z kuchyňské linky) jsem vyvrtala otvory v počtu domečků.

Stejné otvory jsem vyvrtala i do spodní části domečků.

Do otvorů v domečcích jsem zasunula dřevěné kolíčky. Pokud samy o sobě nedrží pevně, je dobré je do otvorů vlepit. Stačí k tomu tekutý Herkules.

Dřevěné městečko

Jak hra funguje?

Bílá deska s otvory slouží jako podklad. Do otvorů se zasunují jednotlivé budovy. Tím, že nejsou na desce připevněné napevno, dají se libovolně přemisťovat a děti si mohou pokaždé vytvořit trochu jiné městečko.

Dřevěné městečko

Dřevěné městečko

Barvení městečka

Martínek při výrobě městečka asistoval a především měl potom za úkol si jednotlivé domečky nabarvit. Jelikož má období hasičů a policistů, vymyslel si, že některé domky hoří, kulaté suky jsou hydranty, nechybí policejní stanice a nemocnice. 🙂

Dřevěné městečko

Adventní městečko

Tato aktivita se dá připravit i jako adventní kalendář, jak jsem zmiňovala v úvodu. Stačí použít 24 domečků. Děti mohou mít domečky v pytlících adventního kalendáře a postupně je barvit a přidávat na desku.

Dřevěné městečko

Tolik naše dnešní tvořivá inspirace. Pokud se chcete do tohoto tvoření pustit, určitě to stihnete i pro letošní advent. Stačí si zajistit materiál, vzít do ruky vrtačku a za chvíli je hotovo. Uvidíte, že si děti městečko rády dotvoří. 🙂