Velikonoční vajíčka z papíru 3 krát jinak

Zdobení vajíček je asi nejrozšířenější velikonoční zvyk. S nejmenšími dětmi můžete zdobit velikonoční vajíčka z papíru. Připravila jsem pro vás tři jednoduché, ale efektní techniky, jak na to. 

Zdobení foukacími fixami

Foukací fixy

Můžete využít oblíbené foukací fixy. Na vajíčko položíte listy a další přírodní materiál a foukáte přes ně. Přírodniny vytvoří na vajíčku krásné vzory. Pro nejmenší děti vyberte foukací fixy, které se budou dát lehce „ufouknout“ nebo můžete použít foukací pero.

Krepový papír

Další způsob, jak se dají papírová vajíčka nabarvit, je využití krepového papíru. Přes vajíčko položíme proužky papíru, postříkáme vodou z rozprašovače a necháme uschnout. Poté krepový papír odstraníme.

Barvení krepovým papírem

Potravinářské barvivo

Vodu z rozprašovače použijeme i při barvení vajíček potravinářským barvivem. Barvivo v prášku nasypeme na vajíčko, postříkáme vodou a necháme zaschnout. Rozpuštěné barvy vytvoří na vajíčku krásný mramorový vzor.

Barvení potravinářským barvivem

Tolik naše jednoduché tipy na barvení velikonočních vajíček z papíru. Vyzkoušejte. Uvidíte, že děti bude toto tvoření bavit. Zajímá vás další velikonoční tvoření s dětmi? Tady najdete návod, jak s dětmi vyrábět dřevěná vajíčka.