Sametové omalovánky

SAMETOVÉ OMALOVÁNKY od Djeco mě zaujaly na první pohled. Díky pravidelnému testování výtvarných pomůcek ve spolupráci s e-shopem Učení je radost jsme je mohli vyzkoušet a můžeme je jedině doporučit. Pojďte si tyto krásné obrázky prohlédnout zblízka.

Sametové omalovánky

Jedná se o „plastické“ obrázky. Černé části jsou látkové (sametové), bílé části jsou z kartonu, určené k vybarvení.

Sametové omalovánky

Sada obsahuje 5 čtvercových omalovánek o rozměrech 20*20 cm. Téma je LES, takže na obrázcích najdete zvířata z lesa a jeho okolí. Zadní strana je prázdná.

Sametové omalovánky

Omalovánky mají tu výhodu, že vystouplé sametové části tvoří „hranice“ pro vybarvování. Takže když děti přetáhnou, není to díky černé látce úplně vidět.

Sametové omalovánky

Na druhou stranu to nejsou úplně jednoduché omalovánky, protože ty bílé plošky určené k vymalování jsou na mnoha místech opravdu maličké. Omalovánky zaujmou malé i větší děti. Baví je nejen vybarvovat, ale i zkoumat obrázky pomocí hmatu.

Sametové omalovánky

K vymalování se nám osvědčilo použít sytější pastelky – voskovky nebo Stabilo Woody. Klasické pastelky nám přijdou na lesklém papíru málo výrazné.

Sametové omalovánky

Mně osobně se obrázky líbí i samy o sobě, nevymalované. Kdybych měla doma novorozence, použila bych je jako kontrastní karty. 🙂

Sametové omalovánky

Sametové omalovánky od Djeco jsou vhodným dárkem pro kamarády. Nabízí možnost netradičního tvoření. Vybarvené i černobílé obrázky jsou opravdu krásné. Doporučujeme. 🙂