Pomůcky k malování na textil

Nedávno jsme se doma vrhli na zdobení triček a v plánu mám i další textil. V tomto článku vám chci dát tipy na pomůcky, které se dají k malování na textil použít.

Pomůcky k malování na textil

První pomůckou jsou TEKUTÉ BARVY. Máme tyto v malých kalíšcích. Dají se nanášet štětcem, houbičkou i prstem. Na textilu schnou 24 hodin, poté je dobré je zažehlit přes pečící papír.

Tekuté barvy na textil

Klasikou jsou FIXY na textil. Jednoduše s nimi můžete pokreslit nebo popsat jakýkoliv textil. Není nutné zažehlovat. Seženete klasicky v papírnictví.

Fixy na textil

Zajímavou pomůckou pro tvoření jsou také ŠABLONY. Dají se sehnat plastové, které omyjete a můžete použít znovu. Na fotografii jsou to přesně tyto šablony. V papírnictví koupíte i z pevnějšího kartonu, které se dají využít pro foukací fixy, případně i šablony samolepící, které spodní stranou nalepíte na textil. Naše tvoření na tričko s plastovými šablonami najdete zde.

Plastové šablony

Zajímavou variantou jsou také RAZÍTKOVACÍ BARVY NA TEXTIL. Dají se sehnat v podobě klasických polštářků s barvou. Na fotografii jsou konkrétně tyto. Podrobný popis pěnových razítek – Na stavbě, která se hodí pro razítkování na textil, najdete v tomto článku.

Razítkovací barvy na textil

Razítka můžete využít jakákoliv. Jen to chce, aby měla hlubší vzorek. Na fotce jsou tato razítka. Není úplně jednoduché trefit se napoprvé tak, aby byl obrázek rovnoměrně natištěný. Doporučujeme vyzkoušet předem na kousek látky.

Razítka na textilu

Tolik naše dnešní tipy na výtvarné pomůcky k tvoření na textil. Naši sbírku bych ještě ráda doplnila o voskovky na textil, kterými se dobře vybarvují obrázky nebo třeba i natištěná razítka. :,-)