Podzimní lampička

Když jsem někde na internetu zahlédla návod na výrobu jednoduché podzimní lampičky z ubrousků, úplně mě to nadchlo a museli jsme s dětmi toto tvoření vyzkoušet. Povedlo se a výsledek opravdu stojí za to. Nafotila jsem pro vás návod. Určitě se do toho také pusťte. 😉

Podzimní lampička

Pomůcky

K výrobě lampičky budete potřebovat:

  • klasické bílé ubrousky
  • tekutý Herkules
  • spadané listí
  • nafukovací balonek
  • plastový kyblík či misku
  • štětec

Pomůcky k tvoření

Postup

1. Balonek nafoukneme ze 2/3 a postavíme ho na plastový kyblík.

Výroba lampičky

2. Balonek polepíme jednou vrstvou ubrousků tak, aby nikde nezůstala volná místa. Lepíme jen tu část, která je nad kyblíkem. Zespodu lampičky musí zůstat otvor.

3. Na vrstvu ubrousků nalepíme spadané listy.

4. Přes listy nalepíme ještě jednu vrstvu ubrousků.

Spotřeba lepidla je docela velká. Asi polovina Herkulesu na fotografii.

Výroba lampičky

5. Takto připravenou lampičku necháme přímo na balonku 24 hodin schnout.

Výroba lampičky

6. Po vyschnutí lepidla zespodu balonek propíchneme špendlíkem a odstraníme ho. Ubrousek s vyschnutým lepidlem drží tvar koule. Spodní část kolem otvoru dle potřeby zarovnáme nůžkami. Lampička je hotová.

TIP: Stejným způsobem můžete vyrobit i svítilnu ze zavařovací sklenice. Ubrousky a listy můžete lepit přímo na sklenici a už je pak nesundávat. Světýlka pak můžete vložit přímo do sklenice. Po připevnění drátku jako úchytky, může takto ozdobená sklenice sloužit jako netradiční lampion na lampionový průvod.

Hotová lampička

Teď už stačí spodním otvorem do lampičky vložit LED světýlka na baterie a lampička může sloužit. Prosvícené listy vypadají opravdu krásně.

Upozornění: Nedávejte dovnitř lampičky svíčku, lampa se může vznítit.

Podzimní lampička

Toto krásné a velmi efektní tvoření bude bavit děti i dospělé. Jedná se o obměnu ubrouskové techniky. Výsledek je opravdu krásný. Lampička může být skvělou funkční podzimní dekorací i hezkým dárkem. 🙂