Pěnové barvy s aplikátorem

Dnes pro vás mám tip na barvy, které využijete s malými batolátky od 18 měsíců i s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Jedná se o PĚNOVÉ BARVY S APLIKÁTOREM od značky Djeco. Nově je mají na e-shopu Učení je radost.

Pěnové barvy s aplikátorem

Popis barev

Balení obsahuje 6 tub s barvami. Jedná se o tekuté barvy, které se na papír nanášejí pomocí pěnového aplikátoru. Stačí odšroubovat uzávěr v podobě kytičky a tvoření může začít.

Pěnové barvy s aplikátorem

Každá tuba má rozměry 12,5 cm * 3,5 cm. Vzhledem k tomu, že se barvou pouze „ťupkuje“, vydrží lahvičky opravdu dlouho. Lahvičky mají speciální tvar, aby padly do malých dětských dlaní. Barvy jsou krásně syté a výrazné, takže pro děti lákavé.

Pěnové barvy s aplikátorem

Komu jsou barvy určené

Barvy jsou vhodné pro děti od 18 měsíců. Už nejmenší děti s nimi mohou jednoduše tvořit. Jedná se o tvoření s minimem nepořádku. Ale i když by děti náhodou zašpinily sebe nebo nábytek, nemusíte mít obavu. Barvy se dají jednoduše smýt z povrchů i kůže. Jsou také lehce pratelné. Horní věkovou hranici bych nijak neomezovala. Jak jsem zmínila v úvodu, barvy se dají využít i k aktivitám pro předškolní a mladší školní děti. Některé vám ukážu níže.

Pěnové barvy s aplikátorem

Využití barev

OMALOVÁNKY

Barvy nabízí různé možnosti využití. Na Pinterestu najdete ke stažení šablony, které se dají využít přímo pro tento typ barev. Děti pomocí „ťupkování“ VYBARVUJÍ různé OBRÁZKY.

DIY BALÍCÍ PAPÍR

Dalším způsobem, jak barvy využít je vyrobit si originální BALÍCÍ PAPÍR. Dárkový papír s barevnými puntíky se podle mě skvěle hodí na dětské dárky.

Pokud na dětských oslavách používáte PAPÍROVÉ UBRUSY, můžete si je s dětmi takto jednoduše vyrobit stejným způsobem jako balící papír.

DIY balící papír

MÍCHÁNÍ BAREV

Výhodou těchto barev je, že se dají krásně překrývat a míchat. Děti ihned vidí, jaká barva vznikne, když na sebe udělají dva různé puntíky.

SOUHVĚZDÍ

S Martínkem jsme tyto barvy využili pro vytváření schémat různých souhvězdí. Moc ho to bavilo. Žlutou barvou jsme natiskli „hvězdy“ a černým fixem je pak propojili.

Souhvězdí

POČETNÍ PŘÍKLADY

Poslední náš tip je věnován začínajícím počtářům. Barvami se dá krásně tisknout i na dřevo či karton. Na dřevěné špachtle jsem tedy vytvořila JEDNODUCHÉ POČETNÍ PŘÍKLADY. Místo čísel jsem na dřevěné špachtle natiskla příslušný počet puntíků a znaménka jsem dopsala fixem.

Početní příklady

Pokud už umí děti psát, mohou výsledek dopsat. Případně můžete výsledky napsat na prádelní kolíčky a děti je přiřazují.

Početní příklady

Závěr

Na pěnových barvách s aplikátorem se mi líbí různé možnosti, jak je využít. Můžete tvořit s nejmenšími dětmi, ale i s těmi většími. Stačí zvolit aktivitu odpovídající věku a zájmu dětí. Barvy vydrží opravdu dlouho, troufám si říct, že vám budou stačit jedny na celé předškolní období. 🙂