Modelína Playfoam

Tvoření s modelínou je skvělé pro rozvoj jemné motoriky a uvolnění svalů ruky. Děti při něm rozvíjí také představivost, estetické cítění a zrakové vnímání. Modelína je velmi variabilní. Můžete ji využít při odpočinkových aktivitách i při učení (barev, počítání i čtení). Klasickou modelínu si ve většině případů vaříme doma sami, ale nedávno jsme díky pravidelné spolupráci s e-shopem Učení je radost měli možnost otestovat i speciální „kuličkovou“ modelínu Playfoam, kterou si z domácích zdrojů vyrobit neumíme. Playfoam nás moc zaujala. V článku najdete její představení i tipy, jak tuto modelovací hmotu využít.

Modelína Playfoam

Modelína Playfoam se dá sehnat v různě velkých baleních a barevných kombinacích. Vyrábí se dokonce i modelína svítící ve tmě. My jsme zkoušeli tuto sadu 4 barev. V plastovém obalu byly čtyři „holčičí“ barvy: bílá, žlutá, růžová a fialová.

Modelína Playfoam

Modelína Playfoam se od klasické modelovací hmoty liší v první řadě konzistencí. Playfoam tvoří miniaturní měkké pěnové kuličky. Tato struktura je neměnná, ať s hmotou uděláte cokoli. Modelínu bych konzistencí přirovnala ke sněhu. Je trošičku lepkavá. Po rozbalení je tužší, ale když se párkrát promne v rukou, tak změkne.

Modelína Playfoam

Modelína Playfoam

Oproti klasické modelíně má Playfoam několik výhod:

  • nešpiní ruce ani nic jiného
  • neulpívá na koberci a látkách
  • není mastná
  • nevysychá

Playfoam můžete používat pořád dokola. Nikdy nevyschne a je neustále připravena k použití. Skvěle se hodí i na cesty.

Modelína Playfoam

Pokud jednotlivé barvy Playfoam smícháte dohromady, už se nedají oddělit. Nicméně, „kuličková struktura“ modelíny zůstane zachována a jednotlivé barvy jsou stále viditelné.

Modelína Playfoam

Oproti klasické modelíně je Playfoam tužší, k modelování je potřeba vynaložit větší sílu. Z tohoto důvodu ji doporučujeme dětem starším 3 let. Druhým důvodem, proč se Playfoam nehodí pro mladší děti, je právě ona „kuličková konzistence“, která velmi láká k ochutnávání. Modelína je sice netoxická, ale do pusy dětem přesto nepatří.

Modelína Playfoam

Naši nejoblíbenější aktivitou s Playfoam je VYKRAJOVÁNÍ TVARŮ. Modelínu rozválíme na placku a vykrajovátky na cukroví tvoříme různé ozdoby.

Modelína Playfoam

Vzhledem k tomu, že tato sada má „jarní barvy“, využili jsme VYKRAJOVÁTKOVÉ OZDOBY k oživení velikonočního osení. Pokud byste jimi provlékli šňůrku, daly by se zavěsit na větvičky do vázy.

Modelína Playfoam

Co se týče dalších nápadů na využití modelíny, přímo na stránkách výrobce najdete videa s návody na tvoření.

Kromě klasického modelování můžete Playfoam využít třeba k dotvoření různých prostředí pro figurky zvířat (moře, sníh, poušť, aj.).

Dále můžete tuto modelínu využít k plnění různých silikonových formiček (třeba na muffiny) a následnému hraní na obchod či cukrárnu.

Modelína Playfoam

Modelína Playfoam je vhodná pro tvoření doma i na cestách. Pro děti je lákavá a pracují s ní velmi rády. Rodiče zase ocení, že po ní nezůstane nepořádek a že si s ní děti mohou hrát opakovaně, aniž by vyschnula nebo se jinak znehodnotila.

Doporučujeme. 🙂