Dětské fixy: srovnání

V nedávné době jsme ve spolupráci s e-shopem Učení je radost testovali troje DĚTSKÉ FIXY. Dnes přinášíme jejich srovnání. Zkoušeli jsme: Fixy Maped od 1 roku, Fixy Maped 2v1 s razítky a Parfémované fixy Carioca.

Dětské fixy

Všechny troje najdete u nás na webu nafocené i s nápady na aktivity. Podrobnou recenzi fixů od 1 roku najdete zde. Fixy 2v1 s razítky si můžete prohlédnout zde. Parfémované fixy jsou nafocené tady. Pojďme se podívat na jejich srovnání.

Dětské fixy

Balení: Fixy od 1 roku obsahují 12 barev, parfémované fixy obsahují 10 barev a fixy s razítky 8 barev. Všechny v papírové krabičce.

Věková kategorie: všechny typy fixů jsou netoxické, tudíž vhodné i pro malé děti.

Fixy Maped pro nejmenší můžete nabídnout už ročním dětem. Parfémované fixy bych nabídla zhruba od 2 let. Fixy s razítky bych doporučila zhruba od 3 let, vzhledem k tomu, že jsou kratší a maličkým dětem by se špatně držely.

Dětské fixy

Rozměry: všechny troje fixy jsou pro děti vhodné z hlediska nácviku správného držení tužky a budoucího psaní.

Fixy od 1 roku: délka otevřeného fixu je 10,5 cm. Tloušťka je 1,5 cm. Fixy s razítky: délka otevřeného fixu je 8 cm. Tloušťka je 1,7 cm. Parfémované fixy: délka otevřeného fixu je 12,5 cm. Tloušťka je 1,7 cm.

Hrot: všechny fixy mají silný hrot odolný proti zatlačení a roztřepení. Fixy Maped od 1 roku mají hrot lehce užší a jinak tvarovaný než ostatní. Fixy 2v1 s razítky jsou oboustranné, na jedné straně je klasický hrot, na druhé malý vzor pro razítkování.

Dětské fixy

Barvy: všechny troje fixy mají zářivé výrazné barvy a práce s nimi děti baví.

Smývatelnost, pratelnost: všechny troje fixy lehce šetřete vlhkým hadříkem z hladkých povrchů. Dělala jsem i test, jestli se fixy vyperou a všechny troje se z bavlněného trička vypraly.

Dětské fixy

Další využití: Parfémované fixy a Fixy s razítky mají ještě „přidanou hodnotu“ a kromě kreslení se dají využít i k dalším aktivitám.

Dětské fixy

Tolik naše dnešní srovnání dětských fixů. Třeba vám přijde vhod pro výběru vhodných pomůcek pro vaše děti. 🙂