10 nápadů na letní tvoření s dětmi

Připravili jsme pro vás 10 nápadů na jednoduché a rychlé letní tvoření, které zvládnete s dětmi za pár minut a budete k mému potřebovat  jen papíry a výtvarné pomůcky (pastelky, fixy, barvy).

Letní tvoření s dětmi

SLUNCE

Slunce k létu neodmyslitelně patří. S dětmi si můžete vytvořit slunce z barevných papírů. Zároveň s dětmi procvičíte stříhání a lepení.

Postup:

Ze žlutého papíru vystřihneme kruh. Dále nastříháme tenké proužky a jednoduše je nalepíme dokola po obvodu kruhu.

Slunce z papíru

LIMONÁDA

Kdo by si v létě nedal osvěžující limonádu? Zkuste si ji vyrobit i z papíru a letní párty nebo hra na prodejní stánek může začít. 

Postup:

Z barevného papíru vystřihneme tvar kelímku. Po okrajích ho nalepíme na kousek čtvrtky. Horní část nepřilepíme, ale necháme ji volně, aby se do kelímku dalo zasunout brčko (klasické nebo třeba z plyšového drátku) a také další ozdoby osvěžujícího nápoje, třeba plátek citronu.

Limonáda

TŘEŠNĚ

V létě dozrávají třešně. S nejmenšími dětmi je můžeme namalovat i prstíkem.

Postup:

Na papír předkreslíme zelené stopky s lístečky. Děti k nim prstem otiskují červené třešně. Využít můžete prstové nebo temperové barvy. 

Třešně

DOPISNÍ SCHRÁNKA

Posíláte kamarádům a babičkám Pohledy z prázdninových cest? Zkuste si při tom zahrát na pošťáky a také si třeba vysvětlit, jak dopisy a pohlednice doputují ze schránky až k adresátovi. 

Postup:

Vytvořte schránku z oranžového papíru. Detaily dolaďte černým fixem. Schránku po obvodu nalepte na kousek čtvrtky, horní část nechejte opět volnou, nepřilepenou. Z dalšího papíru vystřihněte obálky a posílání a vyzvedávání dopisů může začít.

Dopisní schránka

PLÁŽ

Někteří lidé si bez moře neumí představit léto. Ať už k nim patříte nebo ne, můžete si pláž vyrobit z barevného papíru.

Postup:

V ruce pomačkejte kousek žlutého papíru (písek) a po okrajích ho nalepte na čtvrtku. Z modrého papíru vytvořte moře a opět nalepte. Můžete přidat i další detaily (rybky, mušličky, aj.). Do žlutého papíru propíchněte kružítkem pár dírek, do kterých zastrčte papírové deštníky.

Pláž

BOUŘKA

Pozorujete s dětmi za oknem bouřku? Zkuste si ji vytvořit i na papíře a popovídat si při tom o jejím průběhu a o tom, jak se při bouřce chovat tak, aby nám neublížila.

Postup:

Vystřihněte z barevných papírů blesky, mraky a proudy vody (případě i kroupy) a vytvořte z nich obrázek tím, že je nalepíte na tmavý papír.

Bouřka

MELOUN

Meloun je typické letní ovoce. Vytvořit ho můžete i s těmi nejmenšími dětmi. 

Postup:

Z bílé čtvrtky vystřihněte půlkruh. Pomocí pestíků, čárových tyčinek nebo tupovacích štětců melouny vybarvěte. Okraj zeleně, dužinu červeně a nakonec černá semínka.

Meloun

NANUKY

Kdo by se v létě neosvěžil studeným nanukem? Na papíře můžete vytvořit nanuky všelijakých příchutí. Zůstanete u klasiky nebo zkusíte třeba duhový nanuk?

Postup:

Stačí na čtvrtku černým fixem nakreslit obrysy nanuku a tavnou pistolí přilepit dřívko. Zbytek necháme na dětech.

Nanuky

LOĎKA

Papírové lodičky děti milují. Můžete z nich jednoduše vytvořit efektní 3D obrázek.

Postup:

Když si loďky poskládate a pak je přilepíte na kousek barevného papíru, vznikne vám krásný 3D obrázek. Pak už jen stačí dotvořit detaily (vlny, oblohu, aj.) a prázdninách plavba může začít.

Loďka

ZAVAŘENINA

Vyrábíte v létě marmelády a zavařeniny? Na papír si můžete vytvořit jakoukoliv příchuť. 

Postup:

Černým fixem nakreslete na čtvrtku obrys sklenice se štítkem. Obsah sklenice vytvořte barvami nebo zkuste jako my suché pastely. Borůvky jsme vytvořili prstem a temperovou barvou. 

Zavařenina

Tolik naše tipy na letní tvoření. Pokud se vám nějaký zalíbí a vyzkoušíte ho, budeme rádi, když se nám pochlubíte výsledkem. Můžete nám poslat zprávu přes Messenger nebo e-mailem.

Přejeme příjemnou letní zábavu. 🙂