Zelníčkovi: Soběstačná rodina

Dnes bych vám chtěla představit novou hru, kterou nakreslila Vendulka Hegerová pro Fond Sidus. Jmenuje se Zelníčkovi: Soběstačná rodina. Jak název napovídá, hra se zabývá tématickou ekologického pěstování, péčí o životní prostředí, zdravou stravou a podobně. Pojďte nahlédnout.

Zelníčkovi: Soběstačná rodina

Sada obsahuje brožurku s příběhem rodiny Zelníčkových, hru Město, pracovní list, magnetku a přes 150 samolepek k dotvoření knížky a hracího plánu. Všechno je zabaleno do rozevírací složky formátu A5.

Zelníčkovi: Soběstačná rodina

BROŽURKA

Knížečka obsahuje příběh rodiny Zelníčkových. Vypráví ho chlapec Jeník, který se společně se svojí rodinou stará o zahradu a malé hospodářství. Příběh je napsán formou obrázkového čtení. Obrázky děti dolepují na příslušná místa v textu. V textu je většina obrázků nahrazeno šedými stíny, na které děti lepí samolepky z připraveného archu.

Zelníčkovi: Soběstačná rodina

PRACOVNÍ LIST

V pracovním listu formátu A5 děti najdou omalovánku a úkoly, na kterých si procvičí zrakové rozlišování či grafomotoriku.

Zelníčkovi: Soběstačná rodina

HRACÍ PLÁN

Součástí je rozkládací hrací plán, do kterého děti nalepují obrázky dle. Děti musí přemýšlet, jsme se jednotlivé samolepky nejlépe hodí. Procvičují si tak představivost, logické myšlení. Je zde i ponechán prostor pro vlastní kreativitu. Mohou tak tvořit své vlastní příběhy a hledat různé souvislosti. Všechny samolepky jsou navíc opakovaně použitelné. Situace tak můžete dle potřeby měnit.

Zelníčkovi: Soběstačná rodina

Hra Zelníčkovi u nás doma baví obě děti (2 a 5 roků). Děti se hravou formou dozvědí něco o ekologickém pěstování, rozšíří si slovní zásobu a skrze nalepování drobných samolepek procvičí i prsty.

Zelníčkovi: Soběstačná rodina

Hra je k dostání v Obchůdku Vendula nebo v e-shopu Fondu Sidus. Koupí přispějete na podporu handicapovaných dětí. V nabídce najdete více her a samolepkových knížek. Vyzkoušeli jsme doma snad všechny a můžeme je jedině doporučit. Na doma i do školek. 🙂