Veselý rybolov

ZÁJEM O RYBY náš Martínek začal projevovat asi ve dvou letech. Od té doby ho to drží a vypadá to, že začne i rybařit. Ačkoliv u nás v rodině nikdo nerybaří, tak se snažíme podporovat ho v tom, k čemu tíhne. Asi vám tedy nemusím popisovat, jakou měl radost ze hry VESELÝ RYBOLOV, která nám přišla na recenzi z Efka. 😉 Pokud máte taky doma malé milovníky ryb, určitě doporučujeme. V naší recenzi najdete opět i další varianty, jak tuto hru využít.

Veselý rybolov

Hra VESELÝ RYBOLOV patří do edice RETRO HRY, které Efko vyrábí. Najdete mezi nimi i další oblíbené stolní hry, které si můžete pamatovat z dětství: Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Smolíček,

VESELÝ RYBOLOV je v podstatě upravená varianta hry Člověče, nezlob se a je vhodná pro děti od 3 let. Hrát může 2-5 hráčů.

Veselý rybolov

Obsah:

Balení obsahuje: herní plán, dřevěné figurky a kroužky, dřevěnou hrací kostku, brožurku Malá encyklopedie ryb a pravidla.

Veselý rybolov

Stručná pravidla hry:

Cílem hry je „ulovit“ co největší počet ryb z herního plánu. Na červené puntíky rozmístíme žluté dřevěné kroužky představující rybičky. Hráči postupují po herním plánu od splávku po vybraný žlutý kroužek. Počet poliček určuje hod kostkou. Úkolem je dosáhnout žlutého kroužku přesným hodem. Pokud se to hráči povede, navleče si žlutý kroužek na svoji figurku a s takto „ulovenou rybou“ se vrací stejnou cestou zpět ke splávku. Po cestě tam i zpět je potřeba vyhnout se žlutým políčkům, u kterých číhají dravé ryby a chtějí rybářům sežrat návnadu nebo úlovek. Vyhrává ten, kdo „pochytá“ největší počet ryb.

Veselý rybolov

Veselý rybolov

Co si při hře procvičíte:

Hra rozvíjí:

  • počítání
  • logické myšlení
  • představivost
  • soustředěnost
  • strategické myšlení
  • trpělivost
  • paměť

Veselý rybolov

Součástí balení je brožurka, díky které se děti seznámí s 12 sladkovodními rybami. Texty jsou krátké, vtipně zpracované. Dozvěděli jsme se díky nim různé informace, které jsme nevěděli.

Veselý rybolov

Náměty na další využití hry:

POZNÁVÁČKA

Jeden hráč čte vybrané informace z přiložené brožurky, druhý hádá, o kterou rybu se jedná.

KVÍZ

Na základě informací z brožurky můžete vytvořit kvizové otázky. Například: „Která ryba špatně vidí a orientuje se hmatovými fousky?“ Otázky si označte čísly. Na malé samolepící puntíky napište čísla a rozmístěte je na libovolná políčka na herním plánu. Když na takto označené políčko některý z hráčů stoupne, musí odpovědět na danou otázku. Pokud odpověď nezná, tak 1 kolo nehraje.

Veselý rybolov

TRASY

Dřevěnými kroužky si označte dvě libovolné ryby. Úkolem dítěte je spočítat počet poliček, které dané dvě ryby od sebe dělí. Pokud mezi vybranými rybami vede více cest, můžeme srovnávat jejich délky.

POZOROVÁNÍ

Na herním plánu najdete i další živočichy, kteří žijí ve vodě nebo v její blízkosti. Pojmenujte si je a vyhledejte o nich informace.

OZVUČENÁ HRA

Pokud vlastníte Albi tužku, můžete si s pomocí Kouzelných samolepek herní plán ozvučit. My jsme si takto nahráli do Albi tužky informace o jednotlivých rybách z přiložené brožurky. Návod, jak postupovat, najdete tady.

Ozvučená hra

Tolik naše představení povedené hry VESELÝ RYBOLOV pro malé i větší rybáře. Jsme rádi, že Efko tyto RETRO HRY pořád vyrábí, protože by byla škoda, kdyby si je naše děti už nemohly zahrát. Veselý rybolov je jednoduchá svižná hra, při které se děti dozvědí zajímavé informace a procvičí si hned několik dovedností. Doporučujeme. 🙂