Tekutý písek

Když byl Martínek malý, vyráběla jsem mu kinetický „písek“ z mouky, oleje a škrobu. Nebyl špatný, ale co si budeme povídat, s kupovaným pískem se tato hmota nedá srovnat. Nedávno jsme vyzkoušeli tekutý písek z e-shopu Učení je radost a děti byly nadšené. Pojďte se mrknout blíže.

Tekutý písek

Obsah balení

Tekutý písek mají na Učení je radost ve dvou barvách: růžové a zelené. Barvy jsou výrazné, na fotkách nejsou tak syté jako ve skutečnosti. Písek je balený v sáčku. V každém je 500 g písku. Písek můžete po skončení hry znovu uložit do sáčku. Nahoře je uzávěr, takže nevysychá.

Tekutý písek

Vlastnosti písku

Písek je jemný, velmi příjemný na dotek. Když ho jemně promnete v dlani, pomalu se rozpadá, což opravdu vypadá jako by tekl. Hra s pískem je zábavná i relaxační zároveň.

Tekutý písek

Komu je písek určený

Výrobce písek doporučuje dětem od 3 let. Dle uvážení dospělého ho můžete nabídnout i mladším dětem. Hmota ale nepatří do pusy, takže ji nedoporučujeme dětem, které vše rády ochutnávají.

Tekutý písek

Jak si hrát

Písek se dá využít pro hry typu Sensory Play. U nás doma jsme vytvořili druhohorní les plný dinosaurů.

Hmotu můžete použít i jako náhradu klasického písku na venkovním pískovišti. Zejména nepříznivém počasí je to skvělá alternativa. Stejně jako z klasického písku je možné i z tohoto  tvořit bábovičky. Hodí se k tomu pevné plastové formičky, se silikonovými nám to nefungovalo.

Tekutý písek

Tekutý písek zaujal děti i mě. Hra s ním rozvíjí jemnou motoriku i představivost a fantazii.

Doporučujeme.