Super šestka

Dnes mám pro vás tip na dřevěnou stolní hru, která nás doma zaujala. Jmenuje se SUPER ŠESTKA a seženete ji na Učení je radost.

Super šestka

Komu je hra určena

Hra značky Small Foot je doporučena dětem od 5 let. My hrajeme i s tříletou. Ještě sice nepozná čísla, což je pro hru důležité, ale vždy jí ukážu, co potřebuje a zapojuje se. Hra ale bude bavit nejen děti. 🙂

Co hra obsahuje
  • dřevěný kelímek s víčkem
  • dřevěné kolíčky
  • dvě hrací kostky

Super šestka

Pravidla hry

Hrát může 2-6 hráčů. Ti se střídají v hodu kostkou a zasouvají kolíčky do otvorů ve víčku. Podle toho, jaká hodnota padne na kostce, tam kolíček vloží.

U šestky je otvor vyvrtaný, takže když padne šestka, kolíček spadne do dózičky a hráč se ho úplně zbaví.

Pokud už je některý z otvorů obsazený jiným kolíčkem, tak si hráč musí kolíček z víčka vzít a ukončit svůj tah.

Vyhrává ten, kdo se jako první zbaví všech kolíčků.

Super šestka

Co hra rozvíjí

Děti se učí trpělivosti, poznávání čísel a zároveň procvičují prsty a jemnou motoriku ruky.

Naše zkušenosti se hrou

Super šestka baví obě děti i mě. Je to hra o náhodě, takže se výsledek nedá ovlivnit. To u nás často vede k tomu, že hody kostkou nejsou úplně poctivé. 🙂 Přece jen, šestka je nejvýhodnější. 🙂 Ale to je jedním z významů hry jako takové. Je to skvělá příležitost vysvětlovat dětem pravidla chování, potřebnost dodržovat nastavená pravidla, apod. Takže já tyto situace vítám. 🙂

Super šestka

Závěr

Super šestka je hra s jednoduchými pravidly. Oblíbili jsme si ji hned od začátku. Hra je velmi skladná a také odolná. Hodí se tedy nejen na doma, ale i na cesty.

Doporučujeme.