Stavebnice Buko: Makura

Dnes bych vám chtěla ukázat dřevěnou stavebnici Buko české značky Makura. Jedná se o variabilní hru, díky níž si děti procvičí kreativitu, logické myšlení, prostorovou představivost i jemnou motoriku. Pojďte si ji prohlédnout zblízka.

Stavebnice Buko

Jak název napovídá, stavebnice je vyrobena z bukového dřeva.

Stavebnice Buko

Základem hry jsou děrované desky, na kterých se staví.

Stavebnice Buko

Do dírek se vkládají kolíky, které slouží jako „pilíře“ pro stavební kostky.

Stavebnice Buko

Stavební kostky mají specifický tvar a čtyři různé délky. Skládají se na sebe jako cihly a zpevňují se právě dřevěnými kolíky.

Stavebnice Buko

Stavebnice Buko

Makura nabízí několik sad stavebnice Buko. Všechny jsou vzájemně kompatibilní. Liší se počtem kostek a specifickým příslušenstvím (nábytek, figurky). My jsme měli možnost vyzkoušet sadu Chata.

Stavebnice Buko

Sada Chata obsahuje 180 dílků. Kromě základen 4 různých velikostí, kolíků a kostek balení obsahuje také okna, dveře, nábytek a příslušenství (stůl, židli, lavici, postele, kamna), venkovní lavičku, ploty, stromy, kadibudku 🙂 a figurky babičky a dědečka.

Stavebnice Buko

Stavebnice Buko

Nábytek, příslušenství i figurky jsou ručně malované nezávadnými barvami.

Stavebnice Buko

Makura myslí na přírodu, proto do každého balení stavebnice vkládá 2 semínka buku lesního a také brožurku s pohádkou o Bukáčkovi, díky níž děti pochopí, že když se z přírody něco vezme, tak je potřeba to do ní zase vrátit.

Semínka buku lesního

Pohádka o Bukáčkovi

Jak jsme zmínili v úvodu, stavebnice je variabilní. Z jedné sady postavíte jak hlavní budovu, ke které je určena (chata, dům…), tak spoustu dalších staveb dle vlastní fantazie. Například čerpací stanici. 🙂

Stavebnice Buko

Stavebnice je do detailu promyšlená. Děrované základny jsou zespodu upravené tak, aby se daly použít i jako stropy a střechy. Díky vzoru ze spodní strany pěkně drží na zdech z kostek.

Stavebnice Buko

Také doplňky a příslušenství je autentické. Například dveře od kadibudky mají okénko, nechybí ani peřiny a další drobnosti pro to, aby obyvatelé všech staveb byli spokojení. 🙂

Stavebnice Buko

Stavebnice Buko

Stavebnice je určena dětem od 3 let. Náš tříleťák se od ní nemůže odtrhnout. Staví rád a sám si vymýšlí originální stavby a dokáže je i postavit. Občas potřebuje asistenci se zpevněním stavby.

Stavebnice Buko v akci

K větší sadě si můžete dokupovat další doplňky (nábytek, figurky i jednotlivé základny či kolíky) a tím rozšiřovat možnosti stavění.

Stavebnice Buko

Stavebnice Buko patří k tomu typu her, které jsou nezničitelné a dědí se z generace na generaci. Můžeme ji doporučit pro její originalitu, variabilitu i kvalitu zpracování. Děti si hrou s ní rozvíjejí představivost, logické myšlení, kreativitu i jemnou motoriku.

Stavebnice Buko

Až do konce roku 2020 můžete využít SLEVU 8 % na všechny hry a stavebnice značky Makura. Slevový kupón je tvorimeprodeti. 🙂