Senzorické míčky

Senzorické míčky jsou dobrou pomůckou pro rozvoj SMYSLŮ i HRUBÉ MOTORIKY už od miminka. Dnes bych vám chtěla ukázat jedny míčky, které mě zaujaly na e-shopu Samostatné dítě. V článku najdete i tipy na aktivity s jejich využitím. 🙂

Senzorické míčky

Balení obsahuje 5 barevných míčků o průměru cca 5,5 cm. Velikostí pěkně padnou do dětské dlaně.

Senzorické míčky

Míčky mají zářivé barvy, díky nimž upoutají pozornost batolátek. Jedná se o gumové míčky, které mají příslušné atesty a jsou netoxické. Malé děti je tedy mohou bez obav zkoumat pusinkou. Jsou vhodné pro děti od narození.

Senzorické míčky

Míčky jsou měkké, dají se snadno zmáčknout. Tím si děti procvičují hmat a aktivují prsty.

Senzorické míčky

Kromě barev se míčky liší i vzory a tvarem.

Senzorické míčky

Děti mohou zkoumat jednotlivé struktury a formou hry si jemně masírovat různé části těla. Masáž tělíčka je i vhodnou aktivitou pro rodiče těch nejmenších dětí. Nejen, že stimuluje krevní oběh a podporuje zdravý psychomotorickýrozvoj miminka, ale může se stát i jednou z prvních společných her rodičů a dětí, při které se zároveň i navazuje blízký kontakt mezi rodičem a dítětem.

Senzorické míčky

Jako další aktivity se senzorickými míčky navrhujeme tyto:

ZAPAMATUJ SI BARVU

Míčky vložíme do neprůhledného pytlíku (u větších dětí můžeme hráčům zavázat oči). Hráč poslepu ohmatá některý z míčků a jeho úkolem je uhádnout jeho barvu.

PŘIŘAZOVÁNÍ BAREV

Míčky můžeme také využít k přiřazování barev u větších batolat. Úkolem dětí je umístit míček na papír stejné barvy nebo k předmětu v místnosti, která má tutéž barvu.

VYJMENUJ

Další aktivita slouží také k rozvoji slovní zásoby. Vezmeme jeden míček a vyjmenováváme co nejvíce věcí, které mají stejnou barvu.

KOULENÍ

Kulaté míčky můžeme dítěti posílat po zemi a zase si je nechat kutálet zpět.

ŘADA

Míčky postavíme do řady za sebou. Dítě je pozoruje a po chvíli míčky schováme. Dítě má za úkol znovu poskládat míčky do stejného pořadí.

Senzorické míčky

HÁZENÍ

S míčky můžeme trénovat i házení a přesnost. Dítě má za úkol trefit se míčkem do misky nebo vyznačeného prostoru na zemi.

VODNÍ HRY

Gumové míčky se hodí také pro hry do vany či bazénku s vodou. Po ukončení hry nezapomeňte míčky pořádně vymačkat a vysušit, aby se v nich nedržela vlhkost.

MOTIVACE K POHYBU

U začínajících lezců míčky umístíme do vhodné vzdálenosti před dítě (můžeme je dát na jedno místo nebo rozmístit v místnosti) a necháme dítě, aby si k míčkům dolezlo a zkoumalo je. U stoupajících dětí můžeme míčky dát do vhodné výšky, aby se pro ně muselo natáhnout.

KUK

Nachystáme si tři větší neprůhledné kelímky nebo malé misky. Pod jednu schováme některý z míčků a necháme ho dítě hledat.

SCHOVÁVANÁ

Míčky můžeme schovávat v místnosti a nechat je dítě hledat. Můžeme přidat nápovědy. Větším dětem můžeme nakreslit plánek se skrýšemi.

Senzorické míčky

Tolik náš dnešní tip na moc pěkné senzorické míčky, které využijete, jak pro miminka, tak pro větší děti. Balónky z e-shopu Samostatné dítě můžeme jedině doporučit. Stejně tak doporučujeme prozkoumat celou nabídku tohoto e-shopu, najdete v ní mnoho pomůcek pro všestranný rozvoj dítěte. 🙂