Nová rodinná hra z Efka: Tajemství Býčí skály

  • Býčí skála je jedna z nejznámějších jeskyní Moravského krasu. 
  • Proslavila se významnými archeologickými nálezy.
  • Dnes si představíme hru Tajemství Býčí skály inspirovanou bádáním v této jeskyni. 

Stolní hra Tajemství Býčí skály je určena 2-4 hráčům od 6 let. S chutí si ji ale zahraje celá rodina. Hráči se stanou badateli, kteří prozkoumávají Býčí skálu – jeskyni, ve které byl nalezen slavný bronzový býček, ale také halštatské pohřebiště nebo pozůstatky od lovců koní a sobů.

Krásně graficky zpracovaná hra obsahuje variabilní hrací plán,. Plán hráči skládají ze šestiúhelníků, na kterých jsou jednotlivé části jeskyně. Celkem hra obsahuje 64 hexových polí. Dále je součástí hry 140 kamínků (body), 46 kartiček s objevy a 4 barevné figurky badatelů. Cílem hry je prozkoumat co největší část jeskyně, objevit v ní vzácné nálezy a získat tak co nejvíce bodů.

Vyzkoušejte i další stolní hry z Efka.

Zjednodušená pravidla hry:

Hra začíná vyložením hexu s šipkou (tento hex označuje vchod do jeskyně). Každý z hráčů si vezme čtyři hexy a umístí svoji figurku na počáteční pole. Každý také dostane kartu „Ražba štoly“, která zabrání tomu, aby si hráči hned na začátku hry vzájemně zavřeli jeskyni a aby se hra mohla dostatečně rozehrát.

Hráči se střídají v tazích. V každém kole může hráč provést až tři akce:

  1. zahrát jednu kartu 
  2. zahrát nebo odložit hex a vzít si nový
  3. posunout badatele a zkoumat naleziště

Zkoumáním jednotlivých políček hráči získávají karty objevů. Pokud je při svém tahu symbolicky odevzdají do muzea, dostanou za ně příslušný počet kamínků (bodů). Kromě karet s objevy mohou hráči získávat také karty s činnostmi nebo kartu s potopou. Karty činností umožňují hráčům provádět strategické škodit soupeřům.

Při hře se hráči seznámí s archeologickými nálezy z Býčí skály, ale také si procvičí logické a strategické myšlení. My jsme s dětmi hru hráli se zjednodušenými pravidly a lehce jsme si ji upravili tak, aby jí rozuměla i čtyřletá a dětem i mně se líbila.

Doporučujeme.