Recenze dětských časopisů: Přehled

Loni jsem se víc věnovala recenzím DĚTSKÝCH ČASOPISŮ. V tomto článku je najdete všechny na jednom místě.

Dětské časopisy

PUNTÍK

Je určen pro děti od 2 do 6 let. Má pevné listy. Obsahuje komiksy, vystřihovánky, hry, aktivity na procvičování barev, tvarů, počítání… Podrobnou recenzi najdete tady.

Časopis Puntík

DRÁČEK

Je určen dětem od 3 do 7 let. Má podobný styl jako výše zmíněný Puntík. Úkoly jsou lehce náročnější. Vhodný i pro předškoláky. Podrobnou recenzi najdete tady.

Časopis Dráček

BÁJEČNÁ ŠKOLKA

Časopis vhodný pro předškoláky a prvňáčky. Obsahuje grafomotorická cvičení, počítání, atd. Od loňského roku vychází v novém formátu. Podrobnou recenzi najdete tady.

Časopis Báječná školka

ČTYŘLÍSTEK MINI

Časopis s hlavními hrdiny klasického komiksu Čtyřlístek. Je určen předškolním dětem, ale i prvňáčkům. Podrobnou recenzi najdete tady.

Časopis Čtyřlístek Mini

BEN JÁ MÍNA

Časopis pro děti od 4 do 7 let. Vydává ho Junák – Český skaut, ale je určen všem dětem, nejen skautům. Zaujme mj. komplexním zpracováním různých témat. Ke každému číslu vychází i metodika pro práci s časopisem. Podrobnou recenzi najdete tady.

Časopis Ben já Mína

TEČKA

Vydává ho stejná redakce jako časopis Puntík. Je určen pro děti od 6 let. Obsahuje komiksy, únikovou hru, v každém díle je malý sešit s Miničtením. Podrobnou recenzi najdete tady.

Časopis Tečka

AHOJ DIVOČINO

Kvalitně a odborně zpracovaný čtvrtletník pro všechny zájemce o přírodu. Je určen dětem od 8 let. Podrobnou recenzi najdete tady.

Časopis Ahoj divočino

RAKETA

Kvalitně zpracovaný časopis pro děti od 6 do 12 let. Obsahuje komplexně zpracovaná témata. Zahrnuje všechny obory. Na jeho tvorbě se podílejí čeští i zahraniční autoři a ilustrátoři. Podrobnou recenzi najdete tady.

Časopis Raketa

AMOS

Kreativní časopis pro starší děti a dospělé. Nabízí podrobně zpracované návody na tvoření všeho druhu. Podrobnou recenzi najdete tady.

Časopis Amos

Věřím, že vám tento článek pomůže v rozhodování při výběru toho správného dětského časopisu pro vás.Příjemné čtení. 🙂