Kreativní sady pískování (Radost v písku)

Pokud jste zvyklí vyrábět s dětmi vánoční dárky a přáníčka pro příbuzné a kamarády, tak vám dnešní tip přijde vhod. V tomto příspěvku bych vám chtěla představit (nebo připomenout) jednu výtvarnou techniku, při níž se zabaví celá rodina a navíc vzniknou krásná umělecká díla, která můžete využít právě k obdarování svých blízkých. Řeč bude o „pískování“ čili vysypávání obrázků barevným pískem.

Kreativní sada pro kluky

Jde o výtvarnou techniku, při níž se vybarvují obrázkové šablony za pomocí barevných písků. My si ji ukážeme na kreativních sadách od  Radost v písku.

Obsah sady pro kluky

Jak to funguje?

Vyberete si předtištěnou obrázkovou šablonu. Špendlíkem postupně odlepujete jednotlivé dílky obrázku a vysypáváte je barevným pískem dle vaší fantazie. Hotový obrázek můžete třeba zarámovat.

Odlepování šablony

Pískování

Pro koho je „pískování“ vhodné?

Technika je určena pro všechny věkové kategorie. Od nejmenších dětí (zhruba od 2 let) po seniory.

Pozorování toho, jak se obrázek na papíře postupně vybarvuje a „roste“ je velmi povzbuzující.

Pískování je nejen výtvarnou, ale zároveň i relaxační technikou. Přináší radost a uvolnění napětí a stresu, navozuje pohodu a pocit uspokojení z dokončeného díla.

Hotový obrázek

Co rozvíjí?

Tvoření s barevnými písky podněcuje fantazii, rozvíjí jemnou motoriku, estetické cítění, kreativní myšleni i schopnost soustředit se.

Svítící písek

Svítící písek ve tmě

Proč si vybrat sady od Radost v písku?

Kreativní sady pro „pískování“ od Radosti v písku jsou precizně zpracované a do detailu promyšlené. V kartonové krabičce vám přijde kompletní sada, která obsahuje obrázkové šablony, barevné písky a kelímky na ně, velký špendlík na odlepování šablon, špachtličku, průhledné obaly na hotové obrázky i kompletní návod, jak na pískování s praktickými tipy. Můžete vybírat z nabídky tématických sad (v tomto čase zvlášť doporučujeme unikátní závěsný adventní kalendář). Kromě kreativních sad různých velikostí si můžete pořídit také samostatné šablony i třpytivé a svítící písky. Písky i šablony jsou kompletně vyráběné v Česku.

Hotové obrázky

Tak jak se vám líbí tento druh tvoření líbí?