Puzzle Labirinto Quercetti

Dnes pro vás máme tip na dárek pro děti už od dvou let. Hra Puzzle Labirinto od Quercetti je vhodná domů i na cesty. U dětí rozvíjí logické myšlení, motoriku, představivost i komunikační dovednosti. Pojďte si ji prohlédnout.

Puzzle Labirinto Quercetti

Jedná se o oboustranný motorický labyrint. Z jedné strany je prostředí farmy a z druhé strany prostředí města. Úkolem hráčů je zavést zvířata, postavy a dopravní prostředky do té části obrázku, kam se podle nich nejlépe hodí. Zvířata, postavičky a dopravní prostředky se dají posouvat jen po vyznačených trasách labyrintu a v určitém pořadí, což vyžaduje zapojení logického myšlení a představivosti. 🙂

Puzzle Labirinto Quercetti

Hra je odolná a pevná. Dá se hrát ve vodorovné i svislé poloze, jednotlivé dílky se nedají vytáhnout, takže labyrint bez problému můžete dětem vzít na delší cestu a nemusíte se bát, že se z ní něco poztrácí nebo budete v autě hledat jednotlivé komponenty. 🙂

Puzzle Labirinto Quercetti

Další výhodou je, že hru využijete pro nejmladší děti (od dvou let), ale zabaví i ty starší. Můžete s ní vymyslet aktivity i pro předškoláky. Takže ideální pro sourozence různého věku. Několik konkrétních tipů na aktivity přidáváme. 🙂

KAM PATŘÍM?

Jde o základní variantu hry, kdy dítě posouvá předměty labyrintem do prostředí, kam se nejlépe hodí.

MŮŽU SE OCITNOUT I JINDE?

Zvířátka, postavy a dopravní prostředky můžeme záměrně posouvat i do prostředí, kam prvoplánově nepatří a povídat si s dětmi o tom, proč tam asi jsou. Například holčička nemusí být jen na hřišti. Může klidně skákat přes švihadlo i před domem.

Puzzle Labirinto Quercetti

TVOŘÍME PŘÍBĚH

Další variantou hry je tvorba příběhů. Můžeme si buď zvolit jednu postavu/zvíře/předmět a „projít“ s ním více míst a vytvořit jeho vlastní příběh. Případně můžeme do příběhu zapojit i více předmětů a zakomponovat je do složitějšího příběhu.

BARVY

S menšími dětmi můžete hru použít i k procvičování barev. Nachystáme si lístečky z barevného papíru. Dítě si vezme libovolný lísteček a přiřadí ho k něčemu na labyrintu, co má stejnou barvu.

Puzzle Labirinto Quercetti

KDO JSEM?

Jeden hráč několika větami popíše některý předmět/postavu/zvíře a další hádá, o koho jde. Do popisu můžeme přidat i větu, že nejlépe by mu bylo na nějakém konkrétním místě a dítě ho tam přesune.

Puzzle Labirinto Quercetti

Tolik náš dnešní tip na hru Puzzle Labirinto od Quercetti, kterou seženete na e-shopu Kvalitní hračky. Doporučujeme. 🙂

Doporučujeme podívat se také na oficiální video k této hře.