Puzzle Čtyři roční období

Česká značka Little Bears je mi moc blízká. Jejich hry se vzdělávacím přesahem mi dávají smysl. Líbí se mi témata her i samotné provedení. Dnes vám chci představit krásnou sadu Puzzle na téma Čtyři roční období.

Puzzle Čtyři roční období

Co sada obsahuje:

V kartonové krabičce najdete 4 puzzle v látkových pytlících a brožurku s informacemi.

Puzzle Čtyři roční období

Puzzle

Puzzle znázorňují obrázek české krajiny v jednotlivých ročních obdobích. Každá skládačka má 30 dílků. Složený obrázek má rozměry 28 * 19 cm. Obrázky jsou autorské. Kromě dění v přírodě znázorňují i lidové zvyky.

Puzzle Čtyři roční období

Všechny puzzle zobrazují stejný výsek krajiny. Děti tak mohou pozorovat proměny stejných míst v průběhu roku. Každé roční období má svoji barvu pytlíčku. Stejnou barvu má také spodní strana dílků. Dílky se tedy dají jednoduše roztřídit dle ročních období, i když se pomíchají všechny dohromady. Toto je podle mě naprosto geniální a praktický nápad.

Puzzle Čtyři roční období

Puzzle Čtyři roční období

Brožurka

Puzzle dětem představuje lidové zvyky, tradice a činnosti a události typické pro jednotlivá roční období. Součástí sady je tištěná brožurka, ve které se o jednotlivých zvycích a událostech můžete dočíst bližší informace.

Brožurka Čtyři roční období

Ke každému období autoři vybrali 10 témat, která jsou v knížečce popsána. Celkem knížka obsahuje 40 VZDĚLÁVACÍCH TEXTŮ. Kromě povídání v brožurce najdTÉMATICKÉ BÁSNIČKY. Naše oblíbená je o velikonočním beránkovi. Tu se děti s radostí hned naučily. 😉

U každého tématu jsou také uvedené tři NÁMĚTY NA TVOŘENÍ a TÉMATICKÉ AKTIVITY. Celkem je těchto tipů 120.

Brožurka k puzzlím

Témata

Na jaře si s dětmi můžete povídat o návratu ptáků z teplých krajin, o slavení Velikonoc, jarních květinách, atd.

Puzzle Jaro

V létě vás čekají témata jako dozrávání ovoce, konec školního roku, žně, prázdniny a jiné.

Puzzle Léto

Na podzim si můžete s dětmi povídat o pouštění draků, pečení brambor, padání listí ze stromů, atd.

Puzzle Podzim

K zimě samozřejmě patří Vánoce, sníh, stavění sněhuláka a další témata.

Puzzle Zima

Puzzle i brožurka se dají zakoupit i jednotlivě. Můžeme si tedy vybrat jen aktuální roční období. Sada všech čtyř období s brožurkou je ale cenově výhodnější.

Puzzle Čtyři roční období

Sada Puzzle Čtyři roční období je moc povedená. Líbí se mi autorské ilustrace i brožurka s potřebnými informacemi. Rodiče ani pedagogové nemusí pro práci s puzzlemi vyhledávat další informace. Vše je nachystáno k okamžitému použití. Sadu doporučujeme na doma i do institucí pracujících s dětmi.