Pohádkové divadlo Albi: Život na farmě

Před nedávnem jsem měla možnost vybrat pro recenzi jednu hru ze série Kvído od Albi Česká republika. Zvolila jsem jedno z Pohádkových divadel. Jednak proto, že divadélko nám doma chybělo, jednak proto, že téma farmy je u malých klučinů oblíbené a hlavně kvůli tomu nápadu. Tvořit díky hře vlastní příběh s postavičkami z divadélka mi přijde jako skvělá myšlenka. 🙂 Pojďme se tedy na Pohádkové divadlo podívat z blízka.

Pohádkové divadlo Albi

Hra obsahuje dřevěnou základnu s oboustranným pozadím, 10 rekvizit a 11 postaviček z pevného kartonu. Dále čtyři hrací kostky – tři z nich jsou s obrázky rekvizit a postav a jedna kostka je „akční“ s názvy různých činností.

Pohádkové divadlo Albi

Cílem hry Pohádkové divadlo je vymyslet příběh, ve kterém budou hrát roli postavy a rekvizity, jež jsou součástí hry. Příběh tvoří všichni hráči, každý přidá svou část. Pravidla jsou jednoduchá. Hráč hodí kostkami a postavy, rekvizity a činnost, které mu na kostkách padnou, musí zapojit do své části příběhu, tedy do jedné až dvou vět. Při svém tahu může hráč libovolně přidávat, ubírat, posunovat či schovávat postavy a rekvizity. Hra končí po domluvě hráčů.

Pohádkové divadlo Albi

Hra je určena 1-4 hráčům od tří let. Rozvíjí fantazii, slovní zásobu, schopnost improvizovat a tvořit. Pohádkové divadlo existuje ve třech tématických variantách. Kromě farmy seženete divadlo i na téma Princezny a rytíři a Piráti. Pokud se chcete podívat blíže i na ostatní varianty hry, doporučujeme toto video.

Pravidla hry

Hra mi přijde velmi povedená. Jediné, co bych vytkla, je to, že jsou kartonové postavy a rekvizity celkem náchylné na odření při nasazování na základnu a vytahování z ní. Je potřeba s tím při hře počítat.

Pohádkové divadlo Albi

Na závěr přidávám několik tipů na obměnu hry, díky nimž můžete Pohádkové divadlo pořídit i dětem mladším 3 let.

Hoď kostkou a najdi

Můžeme hodit kostkami s rekvizitami a postavami a dítě necháme hledat obrázky, které padnou na kostkách. Mladší děti můžou hledat jen ve vyložených obrázcích, starší poslepu se zavázanýma očima a trénovat i hmat a představivost.

Kostky

Vyprávěj příběh

Postavy a rekvizity můžeme schovat do látkového pytlíku a postupně je vytahovat a vyprávět příběh na základě toho, kterou postavu vytáhneme.

Procvičování písmen

Nachystáme si kartičky s počátečními písmeny postav a rekvizit a dítě přiřazuje obrázky ke kartičkám s písmeny.

Postavy a rekvizity

Kdo to je?

Vybereme si libovolnou postavu nebo rekvizitu a dítěti ji popisujeme jejími vlastnostmi. Úkolem dítěte je uhodnout, o kterou postavu nebo rekvizitu se jedná.

Zapamatuj si

Vybrané postavy a rekvizity naskládáme na stůl, necháme děti, ať si je chvíli prohlédnou a poté je zakryjeme látkou. Děti mají za úkol vyjmenovat nebo zapsat co nejvíce obrázků, které si zapamatovaly.

Pohádkové divadlo Albi

Tolik tedy naše dnešní recenze na Pohádkové divadlo od Albi. Mně i mému dvouletému synovi se hra moc líbí. Vzhledem k věku hrajeme upravené jednodušší varianty hry, ale zatím je to jedna z kupovaných her, která ho nejvíc zaujala. Určitě doporučujeme. 🙂