Pexeso Zvířata v zimě

PEXESO je u nás doma momentálně jedna z nejoblíbenějších her. Hrajeme téměř každý večer. Mám ráda kvalitní pexesa s krásnými ilustracemi, která jsou navíc odolná a vydrží i hrubší zacházení mladších sourozenců. 🙂 Mezi nimi vynikají pexesa značky Little Bears. Dnes vám chci z jejich nabídky ukázat pexeso na aktuální téma, ZVÍŘATA V ZIMĚ.

Pexeso Zvířata v zimě

Co hra obsahuje

Sada obsahuje 20 dvojic obrázků zvířat, vzdělávací plakát a praktický látkový pytlík.

Kartičky pexesa jsou z pevného kartonu tloušťky 2 mm a mají rozměry 6*6 cm. Vzdělávací plakát je velikosti A3, poskládaný do formátu 10*9 cm.

Pexeso Zvířata v zimě

Pexeso Zvířata v zimě

Zvířata v zimě

Stejně jako ostatní hry od Little Bears, i tato má vzdělávací rozměr. Děti se v pexesu seznámí s 20 druhy evropských zvířat, která jsou v zimě aktivní. Krásné ilustrace jsou dílem Kateřiny Špirochové. Na každé kartičce je kromě obrázku a názvu zvířete také otisk jeho stopy. Základní informaci tedy děti získají už rovnou z kartičky.

Pexeso Zvířata v zimě

Podrobnější informace se pak dočtete na plakátu. Mezi zvířaty jsou zahrnuta obyvatelé lesů i měst, mezi nimi mnoho druhů ptáků. Z vodních zvířat je zde vydra říční a labuť velká. Ve vzdělávacích textech najdete i zajímavosti, které děti i dospělé zajisté překvapí. 🙂 Na plakátu je uvedeno také několik nápadů, jak hru dále využít.

Vzdělávací plakát

Náměty k využití pexesa

Na závěr i my přidáváme inspiraci, jak s pwxesem dále pracovat.

POZNEJ STOPU

Na papír obkreslíme stopy vybraných zvířat a děti podle obrázků hledají, komu patří.

STOPOVÁNÍ

Pár kartiček můžete také vzít do batohu na zimní procházku do lesa a zkoumat v blátě či sněhu, jestli neobjevíte stopu některého ze zvířat.

TŘÍDĚNÍ

Kartičky se dají třídit podle různých kritérií (savci/ptáci, všežravci/masožravci/býložravci, chodící/létající, aj.).

Pexeso Zvířata v zimě

HON NA LIŠKU

S pomocí kartiček můžete s dětmi připravit venkovní o vnitřní bojovku. Stačí vybrat několik kartiček. Ke každému zvířeti vymyslíme nějakou otázku, která se ho týká. Můžeme využít informace ze vzdělávacího plakátu. Když děti odpoví správně, dostanou kartičku s obrázkem daného zvířete. Po získání všech kartiček hledají v okoli kartičku lišky, která jim na přiloženém dopise prozradí, kde je ukrytá odměna.

Pexeso Zvířata v zimě

KDO JE VĚTŠÍ

S dětmi můžeme také zkoumat velikosti jednotlivých zvířat a srovnávat je. Budete k tomu potřebovat další zdroj informací. Vyhledáme si velikosti vybraných zvířat a následně je porovnáme mezo sebou. Se staršími dětmi můžeme uvedené velikosti v menším měřítku přenést na papír (například pomocí úseček daných délek/výšek). Procvičíme tím hned několik matematických dovedností.

Pexeso Zvířata v zimě

Tolik naše představení krásného pexesa české značky Little Bears. Věřím, že se vám také zalíbí. Je to skvělá pomůcka k hravému učení se. 🙂 Pokud se vám obrázky zvířat líbí, můžete je mít kromě pexesa ještě na pohlednicích.