Otočná kola Lesní svět

Na dnešek jsme připravili recenzi otočných kol z Lesního světa. Jedná se o krásnou dřevěnou výukovou hru na různá témata. Pojďte se podívat. 🙂

Otočné kolo Lesní svět

Otočné kolo je vyrobeno z překližky a má průměr 25 cm. V nabídce Lesního světa najdete různá témata kol: Ptáci a jejich názvy, Houby a jejich názvy, Stromy a jejich listy, Paroží, Stopy zvěře, Stromy a plody…

Otočné kolo Lesní svět

Na okraji otočného kola jsou obrázky ptáků, stromů, hub, zvířat…

Otočná kola Lesní svět

Na vnitřním malém kolečku s úchytem pak najdete názvy rostlin či živočichů, případně obrázky stop, plodů či listů (dle tématu).

Otočná kola Lesní svět

Cílem hry je přiřadit správný název či list k obrázku na velkém kole.

Otočné kolo Lesní svět

Stačí otočit malým kolečkem uprostřed a nastavit správnou kombinaci. 🙂

Otočná kola Lesní svět

Pokud si nejste jistí odpovědí, můžete si ji zkontrolovat na přiložené kartičce.

Otočné kolo Lesní svět

Otočná kola z Lesního světa jsou krásnou pomůckou pro práci s dětmi doma, ve škole i v zájmových kroužcích. Moc se nám líbí nápad i jeho provedení. Jako u všech pomůcek z Lesního světa, i u této, můžete očekávat reálné obrázky zvířat a rostlin a také vysokou kvalitu výrobku. Můžeme opět jen a jen doporučit.

Otočné kolo Lesní svět

Na závěr přidáváme několik dalších tipů, jak s otočnými koly pracovat. 🙂

JE TO SPRÁVNĚ?

Na kole nastavíme libovolnou  kombinaci obrázku a názvu. Dítěti řekneme jeden název rostliny nebo živočicha a necháme ho, ať zkontroluje, jestli je název (list) k obrázku přiřazen správně. Můžeme záměrně pojem i obrázek nastavit špatně a nechat to dítě opravit.

POPIS

Popíšeme jeden obrázek a dítě ho na kole najde a přiřadí správný název (list).

NAJDI INFORMACE

Dítěti dáme za úkol najít o daném ptáku/rostlině co nejvíce informací (v knize/na internetu). Aktivitu můžeme využít u jednotlivých dětí i při práci se skupinou. Větší skupinu dětí rozdělíme na dvojice či menší skupinky. Každá skupinka může hledat informace o stejném živočichu/rostlině a vzájemně pak porovnat, co která skupina našla.

HÁDANKA

Můžeme využít při práci se skupinou dětí. Každá skupina si zvolí jednoho ptáka/rostlinu a druhá skupina na základě uzavřených otázek zjišťuje, o co se jedná.

V PŘÍRODĚ

Otočné kolo se stromy můžeme využít i v přírodě. Dětem dáme za úkol najít větvičku/list/šišku vybraných stromů.

ZVUKY

Otočné kolo s lesními ptáky můžeme doplnit o zvuky, které daní ptáci vydávají. Vyhledáme zvuky a pouštíme je. Nebo můžeme využít Kouzelných samolepek pro Albi tužku a nahrát zvuky do tužky a na kolo nalepit samolepky.

Otočné kolo Lesní svět

Příjemnou zábavu při poznávání lesa. 🙂