Odrážedlo FUNNY WHEELS Rider

Když naše Marky projevila zájem o ježdění na odrážedle/kole, přemýšlela jsem, jak to vyřešit. Martínka to v tomto věku moc nezajímalo, a tak začínal až na kovovém kole/odrážedle. Pro Marky je ale zatím velké a těžké, a tak jsme museli najít ještě něco o stupeň níž. Pak jsme narazili na odrážedlo FUNNY WHEELS Rider a bylo rozhodnuto. Dostali jsme možnost otestovat nejnovější typ tohoto odrážedla, FUNNY WHEELS Rider SuperSport. Marky i my jsme z něj nadšení. Naprosto splnilo to, co jsme od něj očekávali. Ráda vám odrážedlo blíže představím v recenzi.

Odrážedlo FUNNY WHEELS Rider

Výhody odrážedla FUNNY WHEELS Rider
Řešení 2v1

FUNNY WHEELS Rider je český výrobce plastových odrážedel pro malé děti. První odrážedla začali vyrábět v roce 2015. Odrážedla jsou unikátní řešením zadní části, díky které z tříkolového stabilního odrážedla lehce uděláte dvoukolové balanční.

Odrážedlo FUNNY WHEELS Rider

Tichá kola

Další výhodou jsou gumová kola, která jsou velmi tichá. Pokud dítě nenajede na větší nerovnost (například poklop od kanálu), tak odrážedlo téměř neslyšíte.

Ergonomické provedení

Dalším velkým benefitem jsou výškově nastavitelná řídítka i kola. Odrážedlo tak dětem vydrží dlouho a „roste“ spolu s nimi. Řidítka jsou navíc opatřena pojistkou proti přetočení, nehrozí tedy, že by se jimi děti udeřily do bříška. Nová řada odrážedel (SuperSport) má navíc ještě příjemné měkké ochranné rukojeti.

Odrážedlo FUNNY WHEELS Rider

Popruh na rameno

Velkou výhodou nové řady odrážedel jsou úchyty na popruh, díky kterému odrážedlo můžete přehodit přes rameno a máte volné ruce. Ačkoliv popruh svádí k táhnutí dítěte, tak se to z hlediska bezpečnosti nedoporučuje. Popruh je skutečně pomůcka pro rodiče pro případy, kdy už dítě jet dál nechce.

Poznámka: Všechny rozdíly mezi řadou Sport a SuperSport najdete přehledně shrnuté tady.

Odrážedlo s popruhem

Pro koho je odrážedlo vhodné

Odrážedlo je vhodné pro děti od roku a půl (samozřejmě můžete zkusit i dříve). Záleží na výšce dítěte, aby dosáhlo chodidly na zem. Naše Marky má 22 měsíců a měří zhruba 80 cm a odrážedlo je jí akorát. Nosnost je 25 kg. Horní věková hranice se odvíjí především od výšky a motorických schopností dítěte. Některé děti mohou přejít rovnou na klasické kolo, některé přejdou na větší balanční odrážedlo.

Odrážedlo FUNNY WHEELS Rider

Z tříkolky balanční odrážedlo

Jak jsem psala výše, jednou z výhod odrážedla FUNNY WHEELS Rider je možnost vytvořit z tříkolové „motorky“ dvoukolové balanční odrážedlo. Součástí balení je taštička s potřebným vybavením.

Originální nářadí k odrážedlu Funny Wheels

Zadní kola jednoduše odšroubujete šestihranným klíčem. Osičku vyměníte za kratší a nasadíte na ni jedno kolečko. Zašroubujete a je hotovo.

Výměna koleček

Kde FUNNY WHEELS Rider pořídit

Odrážedla pořídíte na různých e-shopech i v kamenných obchodech. Osobně nejraději nakupuji přímo u výrobce. FUNNY WHEELS Rider má vlastní e-shop, takže doporučuji vybírat přímo tam. Kromě výhod, jako je rychlé dodání, příjemná komunikace a skvělý zákaznický servis, má nákup přímo u FUNNY WHEELS Rider ještě jednu výhodu. Můžete si vybrat z barevných kombinací, které nikde jinde neseženete. V případě odrážedel řady SuperSport jsou to exkluzivní barvy Matte Grey (tu máme my, vidíte na fotkách), krásná holčičí Light Blue (o té jsem také uvažovala) a nebo celá černá All Black.

Do 31.8.2021 můžete na e-shopu FUNNY WHEELS Rider využít SLEVU 10% na nákup jakéhokoliv odrážedla. SLEVOVÝ KÓD je „tvorime10“. 🙂

Odrážedlo FUNNY WHEELS Rider SuperSport Matte Grey

Naše zkušenosti s FUNNY WHEELS Rider

Co se týče našich zkušeností s tímto odrážedlem, jsme s ním moc spokojení. Naší Marky vyloženě „sedí“. Rychle se učí různým manévrům, jezdí cestou/necestou a zrychluje, takže jsme výrazně zvyšili tempo procházek. 😉 Já osobně nemám ráda takové ty „klasické plastové motorky“. Tohle odrážedlo je sice taky plastové, ale svými výhodami mě rozhodně přesvědčilo. Co opravdu oceňuji na nové řadě, je zmíněný popruh na rameno, který je velmi praktický. Za nás tedy velká spokojenost.

Odrážedlo FUNNY WHEELS Rider

Tolik naše dnešní recenze na odrážedlo FUNNY WHEELS Rider SuperSport. Doufám, že pro vás tyto informace jsou přínosné a že vám pomohou v rozhodování při výběru vhodného odrážedla pro vaše děti. 🙂