Nalepuj a dokresluj abecedu

Nakladatelství POKETO nedávno představilo novinku s názvem NALEPUJ A DOKRESLUJ ABECEDU. Díky této kreativní sadě si děti samy vytvoří kartičky pro poznávání písmenek. Pojďte se podívat, jak pomůcka funguje.

Nalepuj a dokresluj abecedu

V sadě najdete: kartičky s písmeny abecedy, návod a 7 archů se samolepkami, z nichž si vytvoříte jednotlivé obrázky. Vše je zabaleno v kartonové krabičce.

Nalepuj a dokresluj abecedu

Úkolem dětí je skládat z jednotlivých částí samolepek obrázky začínající na dané písmeno abecedy a lepit je na odpovídající kartičky. U některých obrázků je potřeba dokreslit detaily (např. provázky k balónkům nebo nožičky ťuhýkovi). Hotové obrázky jsou na kartě s návodem, která slouží jako předloha pro lepení.

Nalepuj a dokresluj abecedu

Tím, že děti kartičky samy tvoří, jednotlivá písmena si také snáze zapamatují. V prvním kroku musí najít kartičku se správným písmenem, v druhém nalepí obrázek, který na dané písmeno začíná.

Nalepuj a dokresluj abecedu

Dalším pozitivem je, že si lepením procvičují jemnou motoriku, kreativitu, ale také představivost a zrakové vnímání.

Nalepuj a dokresluj abecedu

Nalepuj a dokresluj abecedu

Kromě samolepek, nutných pro vytvoření obrázků na kartičky, v sadě najdete také jeden arch se samolepkami navíc, z nichž si děti mohou vytvořit vlastní obrázky.

Nalepuj a dokresluj abecedu

Hotové kartičky můžete využít k dalším aktivitám. Přidáváme několik návrhů:

NAJDI KARTU

Dítě hledá konkrétní kartu na základě naší indicie a řekne, jaké je na ní písmeno. Např. „Najdi kartu, na které je žlutý dopravní prostředek prostředek a řekni, na jaké písmeno začíná.“

SLOVA

S dětmi můžete vymyslet i další slova začínající na dané písmeno.

Nalepuj a dokresluj abecedu

PŘÍBĚH

Z vybraných obrázků můžete vytvořit příběh, ve kterém hrají roli dané předměty.

PŘEDMĚTY

Vylosujeme jednu kartu a úkolem dítěte je přinést z místnosti předmět, jehož název začíná na dané písmeno. Druhá varianta je, že dítě kartu na daný předmět položí.

PAMĚŤOVÉ HRY

Karty můžeme použít také k trénování paměti. Dítě si vybrané karty prohlédne, následně je otočíme obrázky dolů a dítě se snaží vyjmenovat, jaké obrázky na kartách byly. Další variantou je po prohlédnutí obrázků karty neotáčet, ale jednu dát pryč a dítě si vzpomíná, která chybí.

Nalepuj a dokresluj abecedu

Tolik naše představení nové hry z Poketa. Moc se nám líbí, že je kreativní a že si díky ní děti vytvoří pomůcku, která jim dál poslouží k dalším aktivitám.

Tady najdete i naše dřívější recenze na aktivity z nakladatelství Poketo.

Doporučujeme. 🙂