Multitrio Les

Dnes pro vás mám tip na soubor stolních her Multitrio Les od Efka. Na první pohled mě na této hře zaujaly krásné ilustrace. Pojďte se také pokochat.

Multitrio Les

Co hra obsahuje:

  • 48 kartiček se zvířaty
  • 24 kartiček s rostlinami
  • oboustranný plakát lesa (herní plán)
  • 12 karet pro loto trio
  • hrací kostku
  • podrobný návod
  • encyklopedii zvířat a rostlin

Multitrio Les

Komu je Multitrio určeno:

Herní soubor Multitrio je doporučen dětem od 3 let. Horní hranice není omezena. Jednotlivé herní varianty jsou určeny různému počtu hráčů. Některé může hrát i 1 člověk, jiné jsou vhodné pro větší kolektivy.

Multitrio Les

Herní varianty

Multitrio Les můžete využít ke 14 různým hrám, které mají více herních variant. V návodu je popsáno 38 různých her, díky nimž se hráči učí poznávat faunu a flóru našich lesů.

Multitrio Les

Vybrané herní varianty

LOTO

Tato hra je určena pro nejmenší hráče zhruba od 3 let. Ti pokládají na karty správné obrázky. Učí se zároveň obrázky pojmenovat a také zařadit do správných kategorií.

Multitrio Les

PEXESO / PEXETRIO

Kartičky se dají využít i ke klasické hře pexesa / pexetria. Různé varianty pexesa najdete tady.

CHMATAVKA

Tuto hru mají nejraději naše děti. Kartičky se vyskládají obrázky nahoru. Jeden z hráčů popisuje vlastnosti vybrané rostliny nebo živočicha a ostatní se snaží co nejrychleji uhodnout, o koho se jedná a kartičku si vzít.

Multitrio Les

KVÍZOVÁ CESTA

Další oblíbenou herní variantou nasixh dětí je Kvízová cesta. Kartičky se vyskládají do kruhu, hází se kostkou. Jaké číslo padne na kostce, tolik kartiček se odpočítá od libovolného obrázků v kruhu. Hráči mají za úkol pojmenovat rostlinu nebo živočicha na obrázku, na kterém při počítání skončili.

Multitrio Les

Závěr

Hra je povedená a promyšlená. Nabízí mnoho možností využití. Líbí se nám variabilita v počtu a věku hráčů – využijete ji od nejmenších dětí až po školáky, doma i ve větším kolektivu. Díky Multitriu se děti hravou formou seznamují se živočichy i rostlinami našeho lesa.

Doporučujeme.